Za granicą też doceniają naszych piłkarzy ręcznych! Oto dowód. Wielkie wyróżnienie

Adam Morawski, bramkarz reprezentacji Polski znalazł się w najlepszej siódemce I rundy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych - tak uważają dziennikarze fachowgo portalu handall-planete.

Adam Morawski w pierwszej fazie turnieju, w wygranych meczach Polaków z Tunezją 30:28 i Brazylią 33:23 oraz przegranym z Hiszpanią 26:27, w sumie bronił z 35 proc. skutecznością. Obronił 27 rzutów, a rywale oddali 78. Daje mu to obecnie szesnaste miejsce w zestawieniu najlepszych bramkarzy turnieju.

Zobacz wideo

Morawski najlepszy w I rundzie

Z drugiej strony prowadzący w tej klasyfikacji Niemiec Silvio Heinevetter grał mało, bo tylko w jednym spotkaniu. Odbił 11 z 22 rzutów. Portal handall-planete uznał, że to właśnie Adam Morawski był najlepszym bramkarzem pierwszej rundy mistrzostw świata rozgrywanych w Egipcie. 26-letni zawodnik Orlen Wisły Płock błysnął zwłaszcza w starciu z faworyzowaną Hiszpanią, w którym miał 41 proc. skuteczności. Obronił 17 z 41 rzutów aktualnych mistrzów Europy. Hiszpańskie media pisały o nim "Diabeł".

Co ciekawe, to nie jedyny przedstawiciel polskiej PGNiG Superligi w najlepszej siódemce I rundy. Znalazł się w niej również Angel Fernandez, lewoskrzydłowy Łomży Vive Kielce. Reprezentant Hiszpanii zdobył 19 goli, a oddał 24 rzuty i miał 79 proc. skuteczność.

W czwartek reprezentacja Polski zagra pierwszy mecz drugiej fazy turnieju. Zmierzy się ze zdecydowanie najsłabszą drużyną grupy - Urugwajem. Początek o godz. 15.30. Transmisja w TVP 1 i TVP Sport. W innych pojedynkach tej grupy Węgry zmierzą się z Brazylią (godz. 18), a Hiszpania z Niemcami (godz. 20.30).

Najlepsza "7" pierwszej rundy według handball-planet.com

Bramkarz: Adam Morawski (Polska),

Lewoskrzydłowy: Angel Fernandez (Hiszpania),

Lewy rozgrywający: Sander Sagosen (Norwegia),

Środkowy rozgrywający: Kentin Mahe (Francja),

Prawy rozgrywający: Dominik Mathe (Węgry),

Prawoskrzydłowy: Pedro Portela (Portugalia),

Kołowy: Marino Marić (Chorwacja)

Najlepszy zawodnik: Frankis Marzo (Katar)

Więcej o:
Copyright © Agora SA