Co za historia! "Shaq O'Neal piłki ręcznej" został graczem meczu! Kapitalna statystyka!

Thierry Mvumbi z Demokratycznej Republiki Konga najpierw zwrócił uwagę kibiców swoją sylwestką, a póżniej dobrą grą. Ważący grubo ponad sto kilogramów zawodnik zdobył na mistrzostwach świata nagrodę dla "zawodnika meczu"!

Na mistrzostwach świata w piłce ręcznej reprezentacja Demokratycznej Republiki Konga przegrała 27:34 z Bahrajnem. Tym samym poniosła trzecią porażkę z rzędu i straciła szanse na przejście do kolejnej fazy. Pocieszenie dla przegranych jest takie, że Thierry Mvumbi pożegnał się z turniejem w Egipcie otrzymując nagrodę dla gracza meczu. Reprezentant DR Konga zdobył 13 punktów, choć zaledwie 14 razy rzucał!

Kazimierz Mieleszczuk (zm. 17.01.2021; 81 lat); kapitan reprezentacji Polski w piłce ręcznej w latach 60. XX wieku. Źródło: FAcebook/ ŚZPRKazimierz Mieleszczuk nie żyje. Były kapitan reprezentacji Polski w piłce ręcznej miał 81 lat

Dostrzegł go nawet Shaquille O'Neal

- Mówią, że jesteś Shaqem. Tyle, że piłki ręcznej. To prawda? - na swoim Instagramie zastanawiała się była gwiazda NBA. Thierry Mvumbi szybko mu odpowiedział. - Moje marzenie się spełniło, choć w to nie wierzę. Shaq O'Neil, mój idol. Dziękuje za wsparcie! Mam coś do powiedzenia wam: bądźcie sobą i walczcie o swe marzenia.

W dwóch poprzednich przegranych starciach (z Danią 19:39 i z Argentyną 22:28) strzelał po cztery gole. Podczas turnieju w Egipcie najcięższy zawodnik mistrzostw zdobył aż 21 punktów.

Polska - Hiszpania na MŚ w piłce ręcznejGigantyczna oglądalność mistrzostw świata, których nie ma w telewizji. Szef TVP Sport odpowiada

Ile waży Mvumbi?

Jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się o reprezentancie Demokratycznej Republiki Konga z oficjalnej witryny turniejowej, to moglibyśmy go potem nie rozpoznać. Organizatorzy turnieju twierdzą, że 26-letni Mvumbi waży 89 kg i ma 176 cm wzrostu. Z kolei komentatorzy informowali, że Mvumbi mierzy 192 cm i waży 110 kg, ale - patrząc na niego - wciąż trudno w to uwierzyć. Wydaje się, że bliższe prawdy są wyliczenia argentyńskiej prasy, która podaje, że jego gabaryty to: 130 kg i dwa metry wzrostu.

Mecz piłki ręcznej Polska - Hiszpania na Mistrzostwach Świata w Egipcie, 17.01.2021Fantastyczny koncert polskich piłkarzy ręcznych! Brazylia rozgromiona!