Gigantyczna oglądalność mistrzostw świata, których nie ma w telewizji. Szef TVP Sport odpowiada

Ponad 220 tysięcy kibiców oglądało we wtorek mecz polskich szczypiornistów w serwisie Youtube. To gigantyczne liczby, jeśli bierzemy pod uwagę specyfikę internetu. Taka popularność mundialu znowu rozpoczęła dyskusję na temat braku transmisji spotkań w polskich telewizjach. - W biznesie nie ma miejsca na emocje - napisał dyrektor TVP Sport, który pogratulował zwycięstwa Polakom.

Polscy szczypiorniści kapitalnie zakończyli rywalizację w pierwszej fazie mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, rozgrywanych w Egipcie. Po zwycięstwie z Tunezją (30:28) i minimalnej porażce z Hiszpanią (26:27), rozbili w świetnym stylu Brazylijczyków 33:23. Dzięki temu zespół Patryka Rombla zajął 2. miejsce w grupie, a co ważniejsze - zabierze 2 punkty do kolejnej fazy.

Co z transmisjami meczów Polaków?

Zobacz wideo Tomasz Gębala: Jesteśmy w stanie powalczyć ze wszystkimi

Żadna polska telewizja nie zdecydowała się na zakup licencji ze względu na gigantyczny koszt tego produktu. Mecze dostępne są jednak za pośrednictwem konta IHF w serwisie YouTube. I trzeba przyznać, że spotkania Polaków biją rekordy popularności. Spotkanie z Canarinhos oglądało na YT 220 tysięcy widzów w szczytowym momencie. Kolejny raz doprowadziło to do dyskusji na temat ewentualnego zakupu praw. 

- Ciekawe, że najbardziej protestują ci, co zakrywali logo TVP podczas mundialu i zarzekali się, że nigdy TVP Sport nie włączą. Agencja posiadająca prawa postawiła zaporową cenę, a w biznesie nie ma miejsca na emocje. Gratulacje dla dzielnych Polaków! Miłego wieczoru" - pisze na Twitterze dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Kiedy kolejne mecze Polaków?

Polscy szczypiorniści poznali już także terminarz grupy I. Polacy na brak szczęścia nie mogą narzekać - na początek trafili na teoretycznie najsłabszego rywala, czyli Urugwajczyków (21 stycznia), którzy ponieśli klęski zarówno z Węgrami, jak i z Niemcami. Później zespół Patryka Rombla zagra kolejno z Węgrami (23 stycznia) i Niemcami (25 stycznia), którzy niespodziewanie ulegli Węgrom 28:29. Taki wynik zadecydował o tym, że ostatni mecz, być może decydujący o losach awansu, zagramy z Niemcami, czyli teoretycznie najtrudniejszym rywalem w grupie.

Polska - Hiszpania na MŚ w piłce ręcznejTerminarz polskiej kadry w kolejnej fazie MŚ w piłce ręcznej. Łatwy początek

Na ten moment nic nie wskazuje na to, by te spotkania miały być transmitowane w telewizji. Może się jednak okazać, że nadawcy wrócą do negocjacji w sprawie praw, bo dobre występy Polaków oznaczają, że kolejne mecze mogą być prawdziwymi hitami. 

Michał Olejniczak podczas meczu Polska-Brazylia na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej w Egipcie.Tak wygląda końcowa tabela grupy B MŚ w piłce ręcznej. Polacy zaszaleli!

- Jak wygrywamy ważne przetargi na bardzo konkurencyjnym rynku, to 'eksperci' na Twitterze twierdzą, że z takim budżetem, to każdy by wygrywał. Kiedy okazuje się jednak, że dbamy o publiczne pieniądze i nie przepłacamy praw, jest oburzenie. Zdecydujcie się, narracja wam się rozjeżdża" - pisał Marek Szkolnikowski 12 stycznia.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: