Trener skomentował wielkie zwycięstwo Polski. "Jestem dumny. Zagrali niesamowicie"

- Jestem bardzo dumny z mojej drużyny. Obyśmy utrzymali tak wysoki poziom w kolejnej fazie turnieju - powiedział Patryk Rombel, trener reprezentacji Polski po wygranym 33:23 meczu z Brazylią.

Reprezentacja Polski zagrała znakomicie w starciu z Brazylijczykami. Zwłaszcza w drugiej połowie, w której praktycznie wszystko jej wychodziło. W tej części nasz zespół miał aż 80. proc. skuteczność.

Zobacz wideo

Polska - Hiszpania na MŚ w piłce ręcznejTak wygląda tabela grupy I w kolejnej fazie MŚ. Polacy zabrali ze sobą dwa punkty

Rombel: Mam nadzieję, że utrzymamy tak wysoki poziom gry

- Dla obu zespołów był to kluczowy mecz. Jestem dumny z mojej drużyny, bo zagrali dziś niesamowicie. Bardzo dziękuje wszystkim zawodnikom za ich postawę. Każdy dziś dał coś od siebie i wiedział co ma robić na parkiecie. Graliśmy szybko i skutecznie. Dzisiaj nie muszę nic mówić, bo osiągnęliśmy świetny wynik - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej Patryk Rombel, trener reprezentacji Polski.

Docenił też klasę rywali. - Podchodziliśmy do meczu z bardzo dużym respektem i szacunkiem do Brazylii. W ostatnich latach zrobili duży postęp w swojej grze - dodał Patryk Rombel.

Jaki plan na drugą fazę? - Mam nadzieję, że utrzymamy tak wysoki poziom gry w kolejnej fazie turnieju. Już dziś zaczynamy się przygotowywać. Zjemy kolację i ruszamy z pracą. Przygotujemy się najlepiej, jak możemy - dodał bardzo szczęśliwy szkoleniowiec biało-czerwonych.

Mecz piłki ręcznej Polska - Hiszpania na Mistrzostwach Świata w Egipcie, 17.01.2021Fantastyczny koncert polskich piłkarzy ręcznych! Brazylia rozgromiona!

W kolejnej fazie Polacy, którzy mają dwa punkty na koncie zmierzą się z Niemcami, Węgrami i Urugwajem.