Tak wygląda końcowa tabela grupy B MŚ w piłce ręcznej. Polacy zaszaleli!

Polacy rozbili Brazylijczyków 33:23 na zakończenie pierwszej fazy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, rozgrywanych w Egipcie. Dzięki temu zawodnicy Patryka Rombla zajęli 2. miejsce w grupie.

Polscy szczypiorniści kapitalnie zakończyli rywalizację w pierwszej fazie mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, rozgrywanych w Egipcie. Po zwycięstwie z Tunezją (30:28) i minimalnej porażce z Hiszpanią (26:27), rozbili w świetnym stylu Brazylijczyków 33:23. Dzięki temu zespół Patryka Rombla zajął 2. miejsce w grupie, a co ważniejsze - zabierze 2 punkty do kolejnej fazy.

W drugim wtorkowym meczu grupy B reprezentacja Hiszpanii bardzo pewnie pokonała Tunezję 36:30. Choć w pierwszych minutach Tunezyjczycy trzymali kontakt z aktualnymi mistrzami Europy, w drugiej połowie Hiszpanie znacząco podkreślili swoją przewagę w całym spotkaniu, zapewniając sobie pierwszą pozycję w grupie.

Tabela grupy B:

1. Hiszpania 5 pkt, bramki 92:85
  2. Polska 4 pkt, 89:78
  3. Brazylia 2 pkt, 84:94
  4. Tunezja 1 pkt, 90:98

Polacy znają rywali w drugiej fazie mistrzostw świata

Znamy już komplet zespołów, które znajdą się w "polskiej" grupie w drugiej fazie mistrzostw świata. Oprócz Hiszpanów, Polaków i Brazylijczyków, znajdą się w niej także trzy najlepsze zespoły z grupy A - Niemcy, Węgry i Urugwaj. I z tymi trzema drużynami Polacy zagrają w kolejnej fazie turnieju.

6. Urugwaj 0 pkt., 32:87

Polacy "zabrali" ze sobą dwa punkty z pierwszej fazy turnieju - to punkty zdobyte w starciach z zespołami, które awansowały z Polakami do drugiej fazy (2 punkty za zwycięstwo z Brazylią i 0 punktów za porażkę z Hiszpanią).