Tak wygląda sytuacja w polskiej grupie na MŚ. Polacy znają kolejnych rywali

Hiszpanie pokonali Tunezję 36:30 w ostatnim meczu pierwszej fazy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które trwają w Egipcie. To oznacza, że pewni awansu do kolejnej fazy są Polacy, którzy o 20:30 zagrają z Brazylią. Relacja w Sport.pl.

Reprezentacja Hiszpanii bardzo pewnie pokonała Tunezję 36:30 w swoim ostatnim meczu pierwszej fazy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które trwają aktualnie w Egipcie. Choć w pierwszych minutach Tunezyjczycy trzymali kontakt z aktualnymi mistrzami Europy, w drugiej połowie Hiszpanie znacząco podkreślili swoją przewagę w całym spotkaniu.

Zobacz wideo Tomasz Gębala: Jesteśmy w stanie powalczyć ze wszystkimi

Tym samym Hiszpanie są już pewni awansu z pierwszego miejsca do drugiej fazy mistrzostw świata, natomiast Tunezyjczycy stracili już definitywnie szansę na walkę o medale. Z powodu zajęcia ostatniego miejsca w grupie, pozostanie im walka w turnieju o pozycje 25-32. Wynik ze spotkania Hiszpanów z Tunezją oznacza także, że pewni awansu do kolejnej fazy są także Polacy, którzy o 20:30 zagrają z Brazylią. Wynik tego spotkania jest jednak bardzo ważny - obydwa zespoły walczą o punkty, które zabiorą ze sobą do kolejnej fazy turnieju.

Aktualna tabela grupy B:

  1. Hiszpania 5 pkt, bramki 92:85
  2. Polska 2 pkt, 56:55
  3. Brazylia 2 pkt, 61:61
  4. Tunezja 1 pkt, 90:98

Polska - Hiszpania na MŚ w piłce ręcznejBrazylia - Polska na MŚ w piłce ręcznej! Gdzie i kiedy oglądać mecz? [STREAM LIVE]

Polacy poznali rywali w drugiej fazie mistrzostw świata

Tym samym poznaliśmy komplet zespołów, które znajdą się w "polskiej" grupie w drugiej fazie mistrzostw świata. Oprócz Hiszpanów, Polaków i Brazylijczyków, znajdą się w niej także trzy najlepsze zespoły z grupy A - Niemcy, Węgry i Urugwaj. I z tymi trzema drużynami Polacy zagrają w kolejnej fazie turnieju.

Więcej o: