Brazylia - Polska na MŚ w piłce ręcznej! Gdzie i kiedy oglądać mecz? [STREAM LIVE]

We wtorkowy wieczór odbędzie się mecz Brazylia - Polska w ramach mistrzostw świata w piłce ręcznej, które odbywają się w Egipcie. Kiedy i gdzie obejrzeć spotkanie?

Polska po dwóch meczach zajmuje drugie miejsce w grupie B. W piątek biało-czerwoni wygrali z Tunezją 30:28, w niedzielę przegrali zaś z Hiszpanią 26:27. W najbliższym spotkaniu zmierzą się Brazylią, która do tej pory zaliczyła dwa remisy - z Hiszpanią 29:29 i Tunezją 32:32.

Do awansu naszej drużynie wystarczy remis. Koniec zmagań reprezentacji Polski w turnieju jest możliwy wyłącznie w przypadku wygranej Tunezji z Hiszpanią i Brazylii z Polską.

Zobacz wideo Zlatan Ibrahimović zadziwia i zachwyca! "Wow, wow, wow" [ELEVEN SPORTS]

Reprezentacja Brazylii gra regularnie na mistrzostwach świata od 1995 r. Nigdy nie udało jej się jednak zająć wyższego miejsca niż dziewiąte – wywalczone na ostatnim mundialu w 2019 r. Z kolei trzy lata wcześniej Brazylijczycy zajęli 7. miejsce na igrzyskach w Rio De Janeiro.

Polacy na mundial dostali się dzięki dzikiej karcie, w związku z odwołaniem eliminacji. Kwalifikacje przyznawano najlepszym ekipom z ostatnich mistrzostw poszczególnych kontynentów. Reprezentacja Polski pierwotnie nie miała prawa występu na mundialu, ponieważ na mistrzostwach Europy w 2020 r. zajęła 21. miejsce.

Mamy kogo się w Brazylii obawiać

W barwach reprezentacji Brazylii występuje dwóch zawodników Orlenu Wisły Płock - Jose de Toledo i Leonardo Dutra. Zdecydowanie najgroźniejszymi zawodnikami Brazylii są Haniel Langaro, lewy rozgrywający Barcelony oraz obrotowy Telekomu Veszprem, Rogerio Moraes. Zawodnicy Patryka Rombla mają kogo się obawiać, a do tego reprezentacja Brazylii jest uważana za mocniejszy zespół od naszych kadrowiczów.

Co musi się stać, by Polska awansowała? Tak wygląda sytuacja w grupieCo musi się stać, by Polska awansowała? Tak wygląda sytuacja w grupie

Remis lepszy od wygranej?

Grupa B jest na tyle skomplikowana, że każda z drużyn wciąż może zakończyć udział w mistrzostwach na fazie grupowej. Z każdej grupy awansują trzy zespoły, a punkty wywalczone w starciach między sobą są ważne w drugiej rundzie. Polakom na rękę byłby awans z Tunezją i Brazylią, a żeby do tego doszło, Tunezja musi wygrać z Hiszpanią przynajmniej dwiema bramkami, a nasza kadra zremisuje dowolnym wynikiem z Brazylią.

Przy równej liczbie punktów o ostatecznej kolejności w fazie grupowej decydują kolejno:

  1. Liczba punktów zdobytych w bezpośrednich meczach
  2. Różnica bramek w bezpośrednich meczach
  3. Liczba bramek zdobyta w bezpośrednich meczach
  4. Ogólna różnica bramek

To oznacza, że wówczas wszystkie zespoły będą miały po trzy punkty. Polska jako jedyna reprezentacja miałaby dodatni bilans bramkowy (+1), Brazylia miałaby bilans bramkowy na zero, Tunezja dodatni lub na zero, a w przypadku porażki Hiszpania miałaby bilans ujemny. Wtedy w drugiej rundzie Polska będzie miała dwa punkty. Jeżeli jednak Hiszpania pokona Tunezję, to w przypadku wygranej z Brazylią Polska do drugiej rundy zabierze tyle punktów, ile wywalczy we wtorkowym meczu.

Gdzie obejrzeć mecz Brazylia – Polska?

Na nieszczęście dla polskich kibiców żadna rodzima telewizja nie wykupiła praw do transmisji mistrzostw. Dobrą wiadomością jest, że wszystkie mecze mundialu rozgrywanego w Egipcie, w tym mecz Brazylia – Polska, jest do obejrzenia za darmo na kanale "IHF-Competitions" na YouTube. Dodatkowo mecz będzie do obejrzenia w STS TV. Transmisja na YouTube znajduje się tutaj:

 
Więcej o: