Co musi się stać, by Polska awansowała? Tak wygląda sytuacja w grupie

We wtorek polscy piłkarze ręczni zmierzą się z Brazylią w swoim ostatnim meczu pierwszej fazy Mistrzostw Świata w Egipcie. Początek spotkania o 20:30, relacja na żywo w Sport.pl. Jak wygląda sytuacja Biało-Czerwonych w walce o awans do kolejnej rundy?

W dwóch pierwszych meczach podopieczni Patryka Rombla pokonali Tunezję 30:28, a następnie minimalnie ulegli Hiszpanii 26:27, przez co aktualnie zajmują w tabeli grupy B drugie miejsce z dorobkiem dwóch punktów.

Zobacz wideo Tak się bawi Piotr Zieliński! Co za gol Polaka w Serie A [ELEVEN SPORTS]

Co ciekawe jednak, mimo że do kolejnej rundy awansują aż trzy zespoły, w "polskiej" grupie żaden zespół nie może być jeszcze pewny awansu. Nawet prowadząca Hiszpania nie może sobie pozwolić na porażkę z Tunezją (g. 18:00), jeśli nie chce później nerwowo spoglądać na rezultat meczu Polska - Brazylia (g. 20:30). Przy co najmniej dwubramkowej porażce z zespołem Afryki i remisem w meczu Polaków to właśnie aktualni mistrzowie Europy znajdą się poza burtą.

Mecz piłki ręcznej Polska - Hiszpania na Mistrzostwach Świata w Egipcie, 17.01.2021"Sędzia dał kary Polakom z kapelusza. Niestety, takie sędziowanie. Trzeba skupić się na Brazylii". Polacy walczą o awans

Awans już przed meczem? To możliwe

Czego do awansu potrzebuje reprezentacja Polski? Jeśli Tunezja nie wygra z Hiszpanią, Biało-Czerwoni już będą mogli świętować awans do kolejnej fazy zmagań w Egipcie, bez względu na wynik swojego pojedynku z Brazylią. W przypadku niespodziewanej wygranej Tunezyjczyków, Polacy będą musieli zdobyć we wtorek wieczorem minimum jeden punkt - w przeciwnym wypadku odpadną i zagrają o Puchar Prezydenta (miejsca 25-32).

Oczywiście, warto jednak walczyć o każde "oczko", bowiem te przechodzą do kolejnej rundy, w której po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do ćwierćfinałów.

Daniel Dujszebajew kontuzjowany podczas meczu Hiszpania - Niemcy"Diabeł" w reprezentacji Polski. "To kosztowało nas bardzo wiele". Hiszpanie komentują

Tak wygląda tabela grupy B po 2. kolejkach:

1. Hiszpania   3 pkt, bramki: 56-55
2. Polska   2 pkt, 56-55 
3. Brazylia   2 pkt, 61-61
4. Tunezja   1 pkt, 60-62 

Warto zaznaczyć, że przy równej liczbie punktów o ostatecznej kolejności w fazie grupowej decydują kolejno:

1. Liczba punktów zdobytych w bezpośrednich meczach
2. Różnica bramek w bezpośrednich meczach
3. Liczba bramek zdobyta w bezpośrednich meczach
4. Ogólna różnica bramek

Konferencja po meczu Polska - HiszpaniaKuriozum po meczu Polska - Hiszpania. "Z kim graliście?". Reakcja Gębali rozbraja

Do drugiej fazy mistrzostw świata rozgrywanych w Egipcie awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej z grup. Grupa B połączy się wówczas z grupą A, z której pewny awans do kolejnej rundy mają już Niemcy, Węgry oraz Urugwaj. 

Początek wtorkowego meczu Polska - Brazylia o godzinie 20:30. Relacja na żywo w Sport.pl, transmisja na Youtube w linku poniżej. 

 
Więcej o: