Tak wygląda sytuacja w grupie MŚ po meczu Polska - Hiszpania

Chociaż reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Hiszpanią w drugim meczu na mistrzostwach świata, to jest blisko awansu do drugiej rundy rozgrywek. W ostatnim spotkaniu przeciwko Brazylii wystarczy nam remis, ale nawet i w przypadku porażki możemy grać dalej.

W niedzielę wieczorem reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych minimalnie przegrała z Hiszpanią 26:27 w drugiej kolejce mistrzostw świata, które od środy odbywają się w Egipcie. Mimo porażki nasza drużyna wciąż jest blisko awansu do drugiej fazy rozgrywek.

Zobacz wideo Koszmar Kamila Glika. Samobój i "asysta" [ELEVEN SPORTS]

Po dwóch kolejkach pewni awansu są już Hiszpanie, którzy w pierwszej kolejce zremisowali z Brazylią i mają trzy punkty. Drugie miejsce zajmują obecnie Polacy, którzy tak samo jak Brazylijczycy, czyli nasi najbliżsi rywale, zdobyli dwa punkty. Ostatnia, z jednym punktem na koncie, jest Tunezja.

Tak wygląda tabela po meczu Polska - Hiszpania:

  1. Hiszpania 3 pkt bramki 56-55 (+1)
  2. Polska 2 pkt 56-55 (+1)
  3. Brazylia 2 pkt 61-61
  4. Tunezja 1 pkt 60-62 (-1)

Kamil Glik po samobóju w meczu z CrotoneWłosi bezlitośnie drwią z Kamila Glika. "Gol i asysta" [WIDEO]

We wtorek o godzinie 20:30 nasza drużyna zagra z Brazylią. Zwycięstwo lub remis w tym meczu dadzą nam awans do kolejnej fazy rozgrywek niezależnie od wyniku spotkania Hiszpanii z Tunezją, który rozpocznie się o 18:00. Nasza drużyna problemy mieć będzie tylko wtedy, gdy Tunezyjczycy pokonają Hiszpanię, a my przegramy z Brazylią - wtedy nasz zespół pożegna się z turniejem.

Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera! Pierwszy zawodnik w historiiRobert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera! Pierwszy zawodnik w historii

Przy równej liczbie punktów o ostatecznej kolejności w fazie grupowej decydują kolejno:

  1. Liczba punktów zdobytych w bezpośrednich meczach
  2. Różnica bramek w bezpośrednich meczach
  3. Liczba bramek zdobyta w bezpośrednich meczach
  4. Ogólna różnica bramek

Do drugiej fazy mistrzostw świata rozgrywanych w Egipcie awansują trzy najlepsze zespoły. Ekipy z grupy B połączą się z tymi z grupy A (Niemcy, Węgry, Republika Zielonego Przylądka, Urugwaj), a do ćwierćfinałów awansują najlepsze dwa zespoły (do tabeli będą liczyły się również wyniki z pierwszej fazy).