Co za mecz! Polska fantastycznie walczyła z mistrzami Europy. Zabrakło niewiele

Polacy przegrali po dramatycznym spotkaniu z Hiszpanami 26:27 (11:14) w grupie B mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. Na piętnaście minut przed końcem spotkania prowadzili jedną bramką, ale później swoją przewagę utrzymywali Hiszpanie, obecni mistrzowie Europy. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Arkadiusza Moryto.

Po pierwszej wygranej na turnieju w Egipcie przeciwko Tunezji Polaków czekało trudne spotkanie z Hiszpanami. Niespodziewani liderzy tabeli grupy B na początek niedzieli napotkali dobrą informację z drugiego meczu - Brazylia zremisowała z Tunezją, co sprawiło, że zwycięzca meczu Polska-Hiszpania miał szansę zostać liderem grupy przed ostatnim meczem fazy grupowej.

Dużo błędów i dotrzymywanie kroku Hiszpanom w pierwszej połowie

Spotkanie rozpoczęło się dość wyrównanie. Polacy w pierwszej połowie mieli sporo niewykorzystanych okazji i popełnianych błędów przy własnych akcjach, choć potrafili dotrzymywać tempa rywalom. Ci odskoczyli dopiero w końcówce, gdy wysunęli się na trzybramkowe prowadzenie (9:12). Najlepiej prezentowali się Raul Enterrios Rodriguez i Alan Dujszebajew. Początkowo potrafili je powiększyć do czterech bramek (10:14), ale do końca pierwszej połowy Polacy rzucili jeszcze jedną bramkę, a Hiszpanie już żadnej. Po 30 minutach gry było więc 11:14.

Hiszpanie obawiają się Polaków. Hiszpanie obawiają się Polaków. "Świetni strzelcy". Wyróżnili dwóch zawodników

Polacy prowadzili na piętnaście minut przed końcem, mieli remis na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem!

Lepiej drugą część gry rozpoczęli Hiszpanie, którzy dzięki dobrej grze braci Dujszebajew potrafili prowadzić nawet czterema trafieniami (12:16), ale po paru minutach i karze dwóch minut dla Hiszpanów swoją szansę wykorzystali Polacy. Cuda wyczyniał Adam Morawski, który zaliczył trzy udane obrony z rzędu! Doprowadzili do remisu 19:19, a potem Maciej Majdziński sprawił, że na chwilę zespół Patryka Rombela prowadził 21:20. Później Hiszpanie wrócili jednak do głosu i potrafili utrzymywać przewagę dwóch trafień (23:25). Na trzy minuty przed końcem Polakom udało się doprowadzić do remisu 25:25.

Niemcy oglądają MŚ i nie dowierzają. Niemcy oglądają MŚ i nie dowierzają. "To pośmiewisko, samobójstwo"

Porażka jedną bramką z mistrzami Europy! Niesamowity i dramatyczny mecz Polaków

W końcówce Hiszpanie wysunęli się na prowadzenie 25:27, ale Polakom udało się odrobić jedno trafienie. Niestety, Hiszpanie byli przy piłce, przytrzymali ją i wygrali całe spotkanie 27:26. Drużyna Patryka Rombela była zatem o jednego gola od remisu z obecnymi mistrzami Europy - Hiszpanie wygrywali ten turniej w zeszłym roku.

Dzięki temu zwycięstwu mają 3 punkty w tabeli grupy B i są jej liderem. Polacy spadli na trzecią pozycję. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Polaka, a nie Hiszpana - konkretnie Arkadiusza Moryto, który rzucił pięć bramek i miał stuprocentową skuteczność z rzutów karnych!