Oglądaj mecz Polska - Hiszpania na MŚ w piłce ręcznej na żywo! [TRANSMISJA]

Żadna polska telewizja nie transmituje mistrzostw świata w piłce ręcznej, ale transmisje są dostępne na oficjalnym kanale Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. Oglądaj starcie Polska - Hiszpania!

- Nie chodzi nam o to, żeby grać o Puchar Prezydenta, bo już taki jeden mamy, sprzed czterech lat. Teraz musimy zdobyć coś więcej. Będziemy się kierowali ku samemu szczytowi - zapowiadał Tomasz Gębala. I Polacy po pokonaniu Tunezji (30:28) w pierwszej kolejce znajdują się w niezłej sytuacji, ale teraz czeka ich o wiele trudniejsze zadanie. Ich rywalem będą Hiszpanie, czyli prawdziwa potęga piłki ręcznej, reprezentacja, która wygrała ostatnie dwie edycje mistrzostw Europy.

Zobacz wideo Nepalczyk pokazał film tuż spod szczytu K2! Historyczne wejście

Hiszpanie obawiają się Polaków

Nasi rywale nie lekceważą jednak ekipy Patryka Rombla.  - Ten zespół może przysporzyć nam sporo problemów, bo Polska w ostatnich miesiącach zrobiła postęp. Jest to drużyna dysponująca dobrymi warunkami fizycznymi i gra poukładaną piłkę ręczną. Zawodnicy są młodzi, ale dzięki ich ewolucji, odgrywają ważne role w swoich drużynach klubowych - przyznaje Rodrigo Corrales, bramkarz Hiszpanów, w rozmowie z "Marką". Dziennikarze podkreślają, że Polacy w ostatnich turniejach mieli słabe wyniki, ale mają dosyć spory potencjał. Wyróżniają skrzydłowych: Przemysława Krajewskiego i przede wszystkim Arkadiusza Moryto. Przypominają, że ten drugi zdobył jedenaście goli w pojedynku z Tunezją i miał rewelacyjną 100 proc. skuteczność.

Zwycięstwo - które byłoby sensacją - zapewniłoby Polakom awans do drugiej fazy rozgrywek. Po starciu Tunezji z Brazylią (32:32) Polacy pozostają liderami z dwoma punktami - tyle samo mają Brazylijczycy, a Hiszpanie i Tunezyjczycy mają po jednym punkcie.

Oglądaj mecz Polska - Hiszpania:

 

Polska ostatecznie przegrała z Hiszpanią 26:27 po bardzo emocjonującym spotkaniu. Ekipa Patryka Rombla spadła przez to na drugie miejsce w tabeli, ale zwycięstwo lub remis w ostatnim spotkaniu z Brazylią zagwarantuje jej awans do drugiej fazy. Więcej o sytuacji w grupie przeczytasz tutaj >>