Polska - Hiszpania na MŚ w piłce ręcznej! Gdzie i kiedy oglądać mecz? [STREAM LIVE]

Już w niedzielę wieczorem rozpocznie się mecz Polska - Hiszpania w ramach mistrzostw świata w piłce ręcznej, które odbywają się w Egipcie. Kiedy i gdzie obejrzeć ten mecz? Transmisja, stream online.

Polska jest liderem swojej grupy po tym, jak w piątek pokonała Tunezję 30:28. Za to Hiszpanie niespodziewanie tylko zremisowali z Brazylią 29:29, ale to rywale będą zdecydowanymi faworytami niedzielnego spotkania - mowa w końcu o aktualnych mistrzach Europy.

Zobacz wideo Nepalczyk pokazał film tuż spod szczytu K2! Historyczne wejście

Hiszpanie zdobywali złoto na mistrzostwach w 2020 i 2018 roku, w 2016 roku na imprezie w Polsce zajęli drugie miejsce, a w 2014 roku w Danii byli trzeci. Po raz ostatni za podium znaleźli się w 2012 roku w Serbii. Jednocześnie na mistrzostwach świata nie szło im aż tak dobrze - dwa lata temu zajęli 7. miejsce, cztery lata temu byli 5., a na MŚ w Katarze zajęli 4. miejsce po tym, jak w meczu o 3. miejsce przegrali z Polakami. Ostatnie mistrzostwo świata Hiszpanie zdobyli na organizowanym przez siebie mundialu w 2013 roku.

Zawody Pucharu Świata tuż przed MŚ zagrożone! FIS ma poważny problemZawody Pucharu Świata tuż przed MŚ zagrożone! FIS ma poważny problem

Polacy grają na tych mistrzostwach dzięki dzikiej karcie - eliminacje zostały odwołane przez COVID i kwalifikacje przyznawano najlepszym ekipom z ostatnich mistrzostw poszczególnych kontynentów, więc pierwotnie się nie załapaliśmy, bo na ME 2020 zajęliśmy dopiero 21. miejsce. Celem minimum jest wyjście z grupy, co zagwarantuje zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc - jeśli więc Polacy pokonają Hiszpanów, zapewnią sobie awans do II rundy, gdzie zespoły z "naszej" grupy B połączą się z tymi z grupy A (Niemcy, Węgry, Republika Zielonego Przylądka, Urugwaj), a do ćwierćfinałów awansują najlepsze dwa zespoły (do tabeli będą liczyły się również wyniki z pierwszej fazy).

Hiszpanie obawiają się Polaków. "Świetni strzelcy". Wyróżnili dwóch zawodników

 - Ten zespół może przysporzyć nam sporo problemów, bo Polska w ostatnich miesiącach zrobiła postęp. Jest to drużyna dysponująca dobrymi warunkami fizycznymi i gra poukładaną piłkę ręczną. Zawodnicy są młodzi, ale dzięki ich ewolucji, odgrywają ważne role w swoich drużynach klubowych - przyznaje Rodrigo Corrales, bramkarz Hiszpanów, w rozmowie z "Marką". Dziennikarze podkreślają, że Polacy w ostatnich turniejach mieli słabe wyniki, ale mają dosyć spory potencjał. Wyróżniają skrzydłowych: Przemysława Krajewskiego i przede wszystkim Arkadiusza Moryto. Przypominają, że ten drugi zdobył jedenaście goli w pojedynku z Tunezją i miał rewelacyjną 100 proc. skuteczność.

Doleżal podał skład na kolejne zawody Pucharu Świata! Jest jedna zmianaDoleżal podał skład na kolejne zawody Pucharu Świata! Jest jedna zmiana

Gdzie obejrzeć mecz Polska - Hiszpania?

Złą wiadomością dla kibiców jest to, że żadna polska telewizja nie kupiła praw do egipskiego mundialu. Dobra wiadomość jest taka, że mecze można oglądać za darmo w internecie, na kanale "IHF - Competitions" na YouTube. Transmisja ze spotkania Polska - Hiszpania jest dostępna tutaj: