Niemcy dostali walkower na MŚ! 10:0. "Sytuacja staje się coraz trudniejsza"

Mecz Niemcy - Republika Zielonego Przylądka na mistrzostwach świata w piłce ręcznej został odwołany. Afrykańska drużyna nie posiada minimalnej liczby graczy wymaganej przez IHF po tym, jak dwóch graczy otrzymało pozytywny test na obecność koronawirusa.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej, które od środy odbywają się w Egipcie, stają się coraz większym kuriozum. Wszystko oczywiście przez pandemię koronawirusa. W niedzielę, czyli raptem trzy dni przed rozpoczęciem turnieju, Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF), zdecydowała, że mecze odbywać się będą bez udziału publiczności.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek z turnieju wycofały się zaś reprezentacje Czech i USA. Zostały one zastąpione przez Macedonię Północną oraz Szwajcarię. Na miejscu nie popisywał się też organizator, który nie zapewniał zawodnikom odpowiedniego bezpieczeństwa.

- Do tej pory wszystko jest parodią i Dzikim Zachodem. Ludzie masowo wchodzą i wychodzą do hoteli, wszystkie drużyny jedzą razem. Nie wiem, czy to miejsce możemy nazywać bańką, w której mieliśmy się znajdować dla naszego bezpieczeństwa. Jesteśmy w szoku - powiedział gwiazdor reprezentacji Norwegii, Sander Sagosen.

Niedowierzanie w Austrii. Niedowierzanie w Austrii. "Szaleństwo!". Huber dopytywał Kubackiego i nie wierzył

IHF odwołała mecz na mistrzostwach świata

Teraz z powodu koronawirusa nie odbędzie się mecz Niemcy - Republika Zielonego Przylądka. Wszystko przez to, że w afrykańskiej drużynie dwóch zawodników zaraziło się koronawirusem. IHF poinformowała już o odwołaniu meczu, który miał odbyć się w niedzielę, a który Niemcy wygrali już walkowerem 10:0.

Republika Zielonego Przylądka nie przegrała jednak tylko z powodu koronawirusa. Do Egiptu drużyna przywiozła zaledwie 11 zawodników. Kwarantanna dwóch zakażonych sprawiła, że trener miał do dyspozycji tylko dziewięciu graczy. Przepisy IHF stanowią, że aby zostać dopuszczonym do meczu, zespół musi liczyć co najmniej 10 zawodników w tym jednego bramkarza.

Oficjalnie: Kluczowy zawodnik Jagiellonii przedłużył kontrakt!Oficjalnie: Kluczowy zawodnik Jagiellonii przedłużył kontrakt!

- Sytuacja staje się coraz trudniejsza. Republika Zielonego Przylądka grała już z Węgrami i nikt nie wie, czy nie doszło tam do kolejnych zakażeń - powiedział dyrektor sportowy Niemieckiej Federacji Piłki Ręcznej, Axel Kromer.

W 1. kolejce Republika Zielonego Przylądka przegrała z Węgrami 27:34. Niemcy pokonali zaś Urugwaj 43:14. Na razie nie wiadomo, czy Republika Zielonego Przylądka zagra ostatni mecz grupowy przeciwko Urugwajowi. To zależeć będzie od testów u obu zawodników. Spotkanie najpewniej odbędzie się, jeśli wyniki testów będą negatywne. Jest to możliwe, bo obaj zawodnicy przeszli już koronawirusa wcześniej, a federacja Republiki Zielonego Przylądka przed turniejem potwierdziła ich dobry stan zdrowia odpowiednimi certyfikatami.

Więcej o: