Polacy niespodziewanie zostali liderem grupy B! Sensacyjny wynik w meczu Hiszpanii z Brazylią

Polacy wygrali pierwszy mecz mistrzostw świata w piłce ręcznej w Egipcie i zostali liderami grupy B! W drugim meczu - Hiszpanii z Brazylią - padł bowiem remis!

Polscy piłkarze ręczni pokonali Tunezję w pierwszym meczu grupy B mistrzostw świata w Egipcie. Zwycięstwo 30:28 z Tunezją dał m.in. Arkadiusz Moryto, który zagrał kolejne świetne spotkanie dla reprezentacji - zdobył jedenaście goli i miał 100 procent skuteczności rzutów. 

Zobacz wideo Drągowski już przerósł Fiorentinę. "Bliżej mu do Buffona niż Szczęsnemu"

Polacy wygrali i są liderem swojej grupy MŚ po remisie w drugim meczu!

W drugim spotkaniu grupy B, w której znalazły się Polska i Tunezja, padł korzystny wynik dla polskiej kadry. Mocno osłabiona Brazylia sensacyjnie zremisowała w nim z Hiszpanią 29:29, mimo że po pierwszej połowie Hiszpanie prowadzili 16:13.  

Taka sytuacja sprawia, że Polacy są liderami swojej grupy z dorobkiem dwóch punktów po pierwszym meczu. Hiszpanie i Brazylijczycy mają po jednym punkcie i są na odpowiednio drugiej i trzeciej pozycji, a Tunezyjczycy zajmują ostatnią, czwartą pozycję i są bez punktu. Do kolejnej fazy awansują trzy drużyny. 

Tabela grupy B:

  1. Polska - 2 punkty - bramki 30:28 - 1 mecz
  2. Hiszpania - 1 punkt - bramki 29:29 - 1 mecz
  3. Brazylia - 1 punkt - bramki 29:29 - 1 mecz
  4. Tunezja - 0 punktów - bramki 28:30 - 1 mecz

Kolejny mecz Polaków na mistrzostwach świata w Egipcie zaplanowano na niedzielę, 17 stycznia. Wtedy o 20:30 kadra zmierzy się z Hiszpanią. Fazę grupową zamknie mecz z Brazylią we wtorek, 19 stycznia również o 20:30. Relacje na żywo na Sport.pl. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.