Polska - Tunezja na MŚ 2021 w piłce ręcznej. Gdzie oglądać mecz Polaków? [STREAM]

Reprezentacja Polski zaczyna mistrzostwa świata w piłce ręcznej. W pierwszym meczu turnieju w Egipcie Biało-Czerwoni zmierzą się z Tunezją. Początek spotkania o godz. 20:30. Gdzie obejrzeć zmagania szczypiornistów?

Wokół tegorocznych mistrzostw świata w piłce ręcznej krąży wiele kontrowersji. Wszystko spowodowane jest pandemią koronawirusa, która dotyka także drużyn narodowych. Z turnieju w Egipcie wycofały się m.in. Czesi i reprezentacja USA, w której składzie wykryto kilkanaście zakażeń. Polacy dotarli na miejsce bez większych trudności. W grupie oprócz Tunezji zmierzą się z Hiszpanią oraz Brazylią. 

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

Reprezentacja Polski rozpoczyna kolejny turniej. Jak spiszą się szczypiorniści Patryka Rombla?

W spotkaniu inauguracyjnym grupy B Polacy zdają się być faworytami. W ostatnich czterech meczach obu reprezentacji Tunezyjczycy wygrali tylko jedno spotkanie w 2014 roku. Później Polacy już tylko wygrywali: raz w meczu towarzyskim, raz na igrzyskach olimpijskich i raz w ramach mistrzostw świata w 2017 roku.

Mecz Polska - Białoruś na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej 2016MŚ 2023 w piłce ręcznej. Mecz otwarcia w Polsce, ale najważniejsze mecze w Szwecji

Reprezentacja Polski wciąż czeka na sukcesy w międzynarodowych rozgrywkach. W ostatnich latach szczypiorniści nie udali się na mistrzostwa Europy w 2018 roku, podobnie było w przypadku ostatnich mistrzostw świata w 2019 roku. W styczniu 2020 roku z kolei odpadli z ostatnich ME już w fazie grupowej. Wtedy reprezentacja Polski przegrała wszystkie trzy mecze. Dobre wyniki w tegorocznych rozgrywkach mogą dać nadzieję przed MŚ w 2023 roku, których gospodarzami jest Polska we współpracy ze Szwecją.

Polska - Tunezja. Gdzie i o której oglądać mecz inauguracyjny MŚ w piłce ręcznej? Transmisja TV, stream online

Pierwsze spotkanie Polaków w grupie B odbędzie się w piątek 15 stycznia o godz. 20:30. Początkowo obawiano się, że polscy kibice nie będą mogli obejrzeć spotkania, ponieważ jedyną stacją ubiegającą się o prawa telewizyjna miała być TVP. Tymczasem stwierdzono, że cena licencji jest nieopłacalna. Mimo braku transmisji telewizyjnej spotkanie będzie dostępne w serwisie internetowym YouTube na kanale "IHF - Competitions" i można je obejrzeć POD TYM LINKIEM. Relację z meczu będzie można śledzić na portalu Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.