MŚ 2023 w piłce ręcznej. Mecz otwarcia w Polsce, ale najważniejsze mecze w Szwecji

Wiadomo już, że mecz otwarcia mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w 2023 odbędzie się w Polsce, a finał i pojedynek o brąz w Szwecji.

Federacje Polski i Szwecji, czyli organizatorów mundialu w 2023 podpisały porozumienie. Dokument ten reguluje istotne kwestie i zasady współpracy między krajami - m.in. wspólne działania i koszty. Powołany został również Komitet Organizacyjny, a organizatorzy na początek chcą opracować logotyp imprezy.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

Finał, mecz o brąz i o miejsca 5-8 w Szwecji

Jak wygląda obsada meczów? Na mocy porozumienia Polacy i Szwedzi zorganizują po 50 proc. meczów (nie uwzględniając fazy finałowej), czyli z czterech grup eliminacyjnych I fazy turnieju (z udziałem 16 drużyn w każdym kraju), dwóch grup w fazie głównej (z udziałem 12 drużyn w każdym kraju), po dwa mecze ćwierćfinałowe i po jednym półfinałowym oraz po jednym w grupie eliminacyjnej turnieju o Puchar Prezydenta IHF.

To jednak w Szwecji odbędą się decydujące mecze o medale. Tam zostanie rozegrany finał i pojedynek o brązowy medal. Szwecja będzie też gościć zespoły walczące o miejsca 5-8.

Ceremonia zamknięcia turnieju odbędzie się w Sztokholmie. Dlaczego? - Decydującym kryterium w tym względzie było znalezienie obiektu o największej pojemności dla kibiców, aby wyeksponować piłkę ręczną jako jedną  z najlepszych i najbardziej popularnych dyscyplin sportu na świecie, obiekt w Sztokholmie w pełni spełnia te wymagania - czytamy na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Losowanie grup finałowych mundialu 2023 odbędzie się w czerwcu przyszłego roku w Polsce.

Tymczasem już w piątek biało-czerwoni rozpoczną mistrzostwa świata w Egipcie. Tego dnia zmierzą się z Tunezją. W niedzielę podopieczni Patryka Rombla zagrają z Hiszpanią, a we wtorek z Brazylią. Wszystkie pojedynki rozpoczną się o godz. 20.30.

Więcej o:
Copyright © Agora SA