Polacy nie zobaczą mistrzostw świata w piłce ręcznej?! Jest interwencja prezesa ZPRP

Wszystko wskazuje na to, że rozpoczynających się w środę mistrzostw świata w piłce ręcznej nie będzie można obejrzeć w polskiej telewizji - informuje portal "Sportowe Fakty". W tej sprawie zainterweniował już Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Negocjacje ws. praw miało prowadzić tylko TVP, ale cena wykupu licencji miała być nieopłacalna.

Prawa do transmisji tegorocznych mistrzostw świata w Egipcie ma firma Lagardere. Miała ona jednak bardzo duże stawki i polskie telewizje nie zdecydowały się na zakup. Według informacji portalu "Sportowe fakty" zaawansowane rozmowy prowadziła jedynie TVP.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

Eskisehir, 06.01.2021. Eliminacje do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych: Turcja - Polska 24:29. Tomasz Gębala Wysoka wygrana polskich piłkarzy ręcznych tuż przed mundialem. Sensacja w grupie 1

Firma zażądała pół miliona euro za mecz Polaków

TVP nie udało się jednak dojść do porozumienia, bo firma Lagardere zażądała 1,5 mln euro za pokazanie całego turnieju lub pół miliona euro za pokazanie meczów z udziałem reprezentacji Polski. TVP odrzuciła taką propozycję, bo była ona nieopłacalna. 

Interwencję w tej sprawie podjął nawet Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Napisał list do Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej z prośbą o wsparcie i interwencję w zakresie wartości praw nadawczych mistrzostw świata. Podkreślił, że brak transmisji spotka się w Polsce z olbrzymią krytyką kibiców piłki ręcznej.

- Obecna sytuacja dla wielu polskich firm i mediów - także telewizji - jest trudna z uwagi na pandemię COVID-19. Znacznie zmalały przychody reklamowe, wiele firm ogranicza w pierwszej kolejności wydatki na promocję i reklamę. Sytuacja, w której mecze reprezentacji Polski nie będą transmitowane spotka się w naszym kraju z dużym rozczarowaniem, ogromną krytyką i negatywnym odbiorem. Co istotne, transmisja meczów mistrzostw świata 2021 będzie budować pozytywną atmosferę wśród kibiców i promować mistrzostwa świata 2023, które odbędą się w Polsce i Szwecji. Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o wsparcie i pomoc w tej kwestii - napisał Kraśnicki.

Goteborg, 12 stycznia 2020. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Mecz Polska - Szwajcaria (24:31) IHF podjęła decyzję ws. kibiców na MŚ 2021. Trzy dni przed rozpoczęciem turnieju

Polacy w fazie grupowej mistrzostw świata zmierzą się z Tunezją (piątek, 15 stycznia), Hiszpanią (niedziela, godz. 20.30) oraz Brazylią. Wszystkie ich spotkania rozpoczną się o godz. 20.30. 

Więcej o: