Pierwszy raz w historii! Niespodzianka na podium ME w piłce ręcznej kobiet

Norweżki mistrzyniami Europy w piłce ręcznej! W finale pokonały Francuzki 22:20. Brąz dla reprezentantek Chorwacji.

Finał Euro był bardzo pasjonujący. Po pierwszej połowie Norweżki prowadziły 14:10. W drugiej części gry ich przewaga malała, ale ostatecznie wygrały dwiema bramkami. Dzięki temu żeńska reprezentacja Norwegii wygrała turniej rangi mistrzostw Europy po raz ósmy na 14 edycji tej imprezy. Drugie miejsce dla Francuzek, które pierwszy raz w historii wywalczyły srebrne medale.

Polki przegrały z mistrzyniami Europy

Trzecie miejsce zajęły niespodziewanie Chorwatki, które w meczu o brąz pokonały Dunki 25:19. Po pierwszej wyrównanej połowie (11:11), w drugiej zawodniczki z Bałkanów weszły na wyższy poziom i nie dały rywalkom żadnych szans. To ich pierwszy medal w historii występów na mistrzostwach Europy. Piąte miejsce dla Rosjanek, które pokonały Holenderki 33:27.

Absurdalny gol w BiałymstokuKuriozalny gol zakończył rozgrywki ekstraklasy w tym roku. Idealne posumowanie [WIDEO]

W tegorocznym Euro brały też udział biało-czerwone. Niestety przegrały dwa mecze grupowe z Norweżkami i Rumunkami, a z Niemkami jedynie zremisowały i nie wyszły z grupy do daszlej fazy turnieju.

Wysoka porażka Herthy. Trener wściekły na rywala Krzysztofa PiątkaWysoka porażka Herthy. Trener wściekły na rywala Krzysztofa Piątka