Najbliższy mecz reprezentacji Polski w piłce ręcznej w eliminacjach ME zagrożony

Najbliższy mecz reprezentacji Polski w piłce ręcznej ze Słowenią zagrożony. Przed czwartkowym spotkaniem eliminacji Mistrzostw Europy testy na obecność koronawirusa wskazały pierwsze przypadki zakażenia w kadrze.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował o czterech przypadkach zakażeń w składzie reprezentacji Polski. Zgodnie z komunikatem opublikowanym na stronie związku, trzech zawodników wskazało wynik pozytywny, natomiast jeden dał wynik niejednoznaczny, co również przyjęto jako pozytywny. Wszyscy piłkarze zostali odesłani na kwarantannę. W najbliższych dniach zakażeni szczypiorniści opuszczą zgrupowanie w Płocku. 

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

ZPRP chce przełożyć mecz el. Mistrzostw Europy. Przypadki zakażeń koronawirusem w kadrze

Niezwłocznie – po dopełnieniu wszelkich wymaganych formalności – zakażeni zawodnicy opuszczą zgrupowanie. Z uwagi na tę sytuację Związek Piłki Ręcznej w Polsce niezwłocznie zwróci się do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej o przełożenie czwartkowego meczu kwalifikacyjnego EHF EURO 2022 ze Słowenią

- czytamy w części oświadczenia ZPRP. 

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej wróciłaby do gry po blisko 10-miesięcznej przerwie. Ostatnie spotkanie szczypiorniści rozegrali 14 stycznia br. ze Szwecją (przegrana 26:28). Zarówno zawodnicy, jak i kibice kadry narodowej czekają na przełamanie po serii niepowodzeń. W ostatnich siedmiu spotkaniach Polacy nie wygrali ani razu.

Arkadiusz Moryto podczas meczu Polska - Niemcy Losowanie MŚ w piłce ręcznej. Polacy poznali rywali

Warto także wspomnieć, że reprezentacja Polski nie wygrała ani jednego meczu w 2020 roku, natomiast z 15 spotkań rozegranych w 2019 roku, polscy szczypiorniści triumfowali w zaledwie trzech meczach. 

Więcej o: