Wielki mecz Vive Kielce w Lidze Mistrzów. Wygrali z PSG po emocjonującej końcówce [WIDEO]

Łomża Vive Kielce pokonało we własnej hali PSG 35:33 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych! Zdecydowanym bohaterem został Igor Karacić, strzelec aż 13 bramek.

Łomża Vive Kielce, borykająca się przed sezonem z wielkimi problemami finansowymi kapitalnie spisuje się w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W pierwszych czterech meczach zespół Tałanta Dujszebajewa odniósł trzy zwycięstwa. W czwartek mierzył się we własnej hali z PSG, jedną z najsilniejszych drużyn na świecie.

Mistrzowie Polski od początku walczyli z francuską drużyną, mając jednak minimalną stratę, sięgającą maksymalnie trzech bramek (6:9). Po pierwszych trzydziestu minutach był już remis 18:18, choć cały czas minimalną przewagę mieli Paryżanie. W drugiej połowie zdecydowanie lepiej prezentował się zespół Tałanta Dujszebajewa, który objął nawet czterobramkowe prowadzenie (27:23). W końcówce nie brakowało emocji, jednak ostatecznie wygrało Vive Kielce 35:33. Na ogromne pochwały zasłużył Igor Karacić, popisując się wieloma fantastycznymi akcjami.

Mistrzowie Polski prowadzą w swojej grupie, odnosząc czwarte zwycięstwo w piątym meczu tych rozgrywek. Vive Kielce jest już o krok od bezpośredniego awansu do ćwierćfinału, w którym zameldują się dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Zespół Tałanta Dujszebajewa swój kolejny mecz rozegra w czwartek, a jego rywalem będzie Porto.