Orlen Wisła Płock nie zagra w Lidze Mistrzów! Zdecydowały pieniądze

Orlen Wisła Płock nie wystąpi w kolejnej edycji Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Polski klub nie otrzymał dzikiej karty do rozgrywek.

O tym, że Orlen Wisła Płock może nie otrzymać dzikiej karty do rozgrywek Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, spekulowano od kilku dni. Jednym z czynników decydujących o jej przyznaniu są pieniądze. Nieoficjalnie wiadomo, że Europejska Federacja Piłki Ręcznej obawiała się, że meczów płockiej drużyny nie wykupi żadna telewizja.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

W piątek o 12:00 dowiedzieliśmy się, że dzikie karty otrzymały Mieszkow Brześć, HBC Nantes, Elverum Handball, Pick Szeged, Celje Pivovarna Lasko i Motor Zaporoże. - Komitet Wykonawczy EHF podjął decyzję odnośnie przyznania Dzikiej Karty. Nasz klub poczynił wszelkie starania, aby wystąpić w tych rozgrywkach - czytamy na oficjalnej stronie klubu. Wiemy, że zamiast tego, Orlen Wisła Płock zagra w Lidze Europy.

Orlen Wisła Płock poza Ligą Mistrzów

- Spełniliśmy wszystkie wymogi formalne, przedstawiliśmy kompleksowy plan i naszą strategię na ten sezon. Zdawaliśmy sobie jednak od początku sprawę, że decydującym i najważniejszym kryterium będą prawa telewizyjne i wpływy, jakie Federacja może osiągnąć z tego tytułu. Jest to jak najbardziej zrozumiałe i niestety na tę chwilę, nie wiadomo, kto pokaże w Polsce mecze Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych oraz jaką kwotę potencjalny nabywca będzie w stanie zapłacić. Domyślamy się i wnioskujemy, że Federacja zagrała „do pewnej piłki” i postawiła na kraje, w których ta kwestia jest już uregulowana i rozstrzygnięta – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

Orlen Wisła Płock znalazła się na liście rezerwowej, tzn. że zagra w Lidze Mistrzów tylko wtedy, gdy jeden z klubów zgłoszonych do rozgrywek, wycofa się z nich. W identycznej sytuacji znalazło się rumuńskie Dinamo Bukareszt. Jedynym polskim uczestnikiem Ligi Mistrzów będzie zatem Vive Kielce.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: