Prezes VIVE Kielce wyjaśnił, co dalej z nazwą drużyny. Ujawnił nowy format

Bertus Servaas, prezes PGE VIVE Kielce i firmy VIVE, czyli sponsora tytularnego klubu ogłosił w środę, że nie będzie dłużej sponsorował kieleckiej drużyny po skutkach epidemii koronawirusa. Potwierdził, że nie zmieni się nazwa spółki, ale będzie nowa nazwa drużyny.

Podczas zwołanej na środę konferencji prasowej w nowej siedzibie klubu, Bertus Servaas, prezes PGE VIVE Kielce i firmy VIVE, będącej tytularnym sponsorem klubu od 2002 roku, poinformował o wycofaniu się ze sponsorowania kieleckiego klubu piłki ręcznej. - COVID mocno uderzył w mój biznes, muszę wziąć odpowiedzialność za swoich pracowników - przekazał Servaas. - Mam nadzieję, że po pandemii będę mógł wrócić do bycia właścicielem klubu. Na razie nie jest to możliwe - dodał.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

Problemy i zmiany w PGE VIVE Kielce. Odchodzi sponsor, będzie nowa nazwa drużyny

Jak teraz będzie wyglądało funkcjonowanie klubu? Nie zmieni się nazwa spółki, a Servaas zapewnia, że nazwa drużyny pozostanie w formie "PGE [nazwa nowego sponsora] Kielce". Servaas pozostanie też prezesem klubu-spółki i jej udziałowcem. - Stworzyliśmy na nowo nasz budżet. Mam teraz możliwość pożegnać 2-3 zawodników i próbować iść dalej, albo poprosić wszystkich, którzy kochają ten klub o wsparcie i nadal być w grze o Final Four Ligi Mistrzów - powiedział. 

PGE Vive Kielce znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. - Jeśli stracimy kilku zawodników, stracimy także jakość, która jest konieczna, by walczyć o wysokie cele w Lidze Mistrzów - podkreślił kapitan zespołu Andreas Wolff. Kielczanie to 17-krotni mistrzowie Polski, będący niepokonani od 2012 roku. W 2016 roku wygrali Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych, a w 2019 roku wystąpili w Final Four.

Przeczytaj także:

Więcej o: