Udany rewanż VIVE Kielce! Pierwsza porażka Wisły Płock w tym sezonie. Zmiana lidera

W pierwszej części sezonu Wisła Płock pokonała u siebie PGE VIVE Kielce, ale podopieczni Tałanta Dujszebajewa zrewanżowali się swoim rywalom i pewnie wygrali 29:20, zostając nowym liderem ligi.

Wisła Płock podchodziła do tego spotkania niepokonana, za to VIVE Kielce przegrało tylko we wspomnianym starciu z ekipą z Płocka (26:27). W ekipie gospodarzy zabrakło Igora Karacicia, Krzysztofa Lijewskiego, Tomasza Gębali i Doruka Pehlivana, za to goście musieli sobie radzić bez Lovro Mihicia, Przemysława Krajewskiego, Renato Sulicia i Ondreja Zdrahali.

Pierwsze minuty hitowego spotkania były dość wyrównane, ale potem ekipa Tałanta Dujszebajewa znalazła swój rytm i do przerwy wypracowała sobie przewagę ośmiu bramek (15:7). Druga połowa była bardziej wyrównana, ale przewaga VIVE była zbyt duża, by Wisła Płock mogła odmienić losy spotkania. Najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy był Arkadiusz Moryto (siedem bramek), za to w Wiśle Igor Źabic (sześć bramek).

Dzięki zwycięstwu VIVE zostało nowym liderem, ale ma tyle samo punktów co Wisła Płock - 57. Oba zespoły rozegrały po 20 spotkań.

Joanna Jędrzejczyk ostrzega inne kobiety! "Byłam marionetką. Nie chciałam wierzyć, że jestem zdradzana"