Norwegia bliżej awansu do półfinału ME piłkarzy ręcznych! Znamy dwóch półfinalistów

W niedzielę swoje mecze rozegrały zespoły rywalizujące w drugiej grupie mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Norwegia umocniła się na prowadzeniu.

W trzeciej serii gier zakończyła się zwycięska seria Słoweńców, którzy minimalnie ulegli Węgrom (28:29). Po pierwszej połowie Słowenia prowadziła co prawda trzema golami, ale w drugiej części spotkania ich atak kompletnie się zaciął - między 31. a 40. minutą tylko raz trafił do siatki.

Islandczycy mierzyli się z Portugalią i aby zachować szansę na wyjście z grupy, nie mogli pozwolić sobie na kolejną porażkę - w poprzednich kolejkach ulegli najpierw Węgrom, a potem Słoweńcom. Z problemami, ale ostatecznie Islandia wygrała z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego 28:25.

Norwegowie zgodnie z przewidywaniami rozprawili się gładko ze Szwecją. I choć wynik może na to nie wskazywać (23:20), to tylko na początku spotkania przez krótką chwilę Norwegowie nie byli na prowadzeniu. Po trzeciej serii gier są jedynym zespołem w grupie, który wciąż pozostaje niepokonany.

Tabela grupy drugiej:

1. Norwegia, 6 pkt (bilans bramkowy 93:77)
  2. Węgry, 4 pkt (82:82)
  3. Słowenia, 4 pkt (79:75)
  4. Islandia, 2 pkt (73:79)
  5. Portugalia, 2 pkt (88:87)
  6. Szwecja, 0 pkt (64:79)

Z grup do półfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy. Zespoły z trzecich miejsc zmierzą się ze sobą w meczu o 5. lokatę. Sytuację w grupie pierwszej sprawdzić można TUTAJ.