Polska ma jeszcze szanse na awans na mistrzostwach Europy. Co musi się stać? Dwa warunki

We wtorek wieczorem polscy piłkarze ręczni zagrają ostatni mecz grupowy na mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni mają jeszcze matematyczne szanse na wyjście z grupy. Muszą się jednak spełnić dwa warunki.
Zobacz wideo

W drugim meczu na mistrzostwach Europy reprezentacja polskich piłkarzy ręcznych przegrała ze Szwajcarią 24:31 i była to druga porażka na tej imprezie, bo wcześniej przegraliśmy ze Słowenią 23:26. Podopieczni Patryka Rombla tym samym do minimum ograniczyli swoje szanse na wyjście z grupy, ale te nadal są. 

Jak Polska może awansować?

Najważniejszym i najtrudniejszym do spełnienia warunkiem jest to, że we wtorkowym meczu musimy pokonać faworyzowaną Szwecją. I to różnicą co najmniej 11 bramek! Drugim warunkiem jest to, że Słowenia nie może stracić nawet punktu w meczu ze Szwajcarią. - Mission impossible - tak szansę awansu ocenił trener polskich szczypiornistów, który jest cytowany przez TVP Sport. 

Szwecja też będzie chciała wygrać, bo w drugim spotkaniu mistrzostw niespodziewanie przegrała ze Słowacją 19:21. Wtorkowy mecz Polska - Szwecja o godz. 20:30. Relacja w Sport.pl