Sport.pl

Sensacja! Najlepsza drużyna piłki ręcznej XXI w. odpadła już w fazie grupowej ME! Najgorszy wynik w historii

Francuzi, brązowi medaliści mistrzostw Europy sprzed dwóch lat, żegnają się z turniejem już po dwóch meczach fazy grupowej. W niedzielę zespół Didiera Dinarta przegrał z Norwegią 26:28.

Francuzi w swoim pierwszym meczu tegorocznych mistrzostw Europy sensacyjnie przegrali z Portugalią 25:28. Wówczas stało się jasne, że zespół Didiera Dinarta nie może już sobie pozwolić na potknięcie, jeśli chce powalczyć co najmniej o powtórzenie sukcesu sprzed dwóch lat, gdy sięgnęli po brązowe medale.

Zobacz wideo

Tym bardziej starcie z Norwegami zapowiadało się na niezwykle ekscytujące. Gospodarze turnieju bardzo szybko zdołali odskoczyć rywalom na trzy bramki, jednak zmiany wprowadzone w składzie Francuzów pozwoliły jeszcze przed przerwą odrobić straty. Po trzydziestu minutach na prowadzeniu 15:14 byli "Trójkolorowi" i wydawało się, że wszystko zmierzą dla nich w dobrą stronę.

Francuzi znakomicie rozpoczęli także drugą połowę, szybko uzyskując trzy bramki przewagi. Wówczas jednak do głosu zaczęli dochodzić Norwegowie, którzy nie dość, że błyskawicznie odrobili straty, to zdołali bardzo szybko uzyskać bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końca spotkania, wygranego przez nich ostatecznie 28:26.

Tym samym ogromna sensacja stała się faktem. Francuzi, którzy dwa lata temu zdobyli brązowe medale, odpadli już po 2. meczu fazy grupowej. Zanotują tym samym najgorszy wynik w historii swoich startów w mistrzostwach Europy, przebijając 11. miejsce z 2012 roku.

Więcej o:
Komentarze (13)
Sensacja! Najlepsza drużyna piłki ręcznej XXI w. odpadła już w fazie grupowej ME! Najgorszy wynik w historii
Zaloguj się
 • boogie79

  Oceniono 8 razy 8

  Portugalia - niegdyś 3. liga europejska, a teraz możemy sie od nich uczyć. Zdobywają medale na młodzieżowych mistrzostwach, a u nas? Brak szkolenia młodzieży i totalna dziura pokoleniowa. Tradycyjnie przegapiono szanse na stworzenie solidnych podstaw na fali sukcesu reprezentacji Wenty i następców.

 • ka-miller85

  Oceniono 3 razy 1

  Problem w tym, że to nie jest ta drużyna. To tak jakbyśmy się dziwili, ze nasi słabo grają w piłkę, a przecież kiedyś Boniek... Historia nie gra.

 • 23tryt

  0

  no proszę, to jesteśmy lepsi od Francji, bo my mamy jeszcze teoretyczne szanse a oni już odpadli

 • spectator_zm

  0

  To rzeczywiście spora niespodzianka, ale to jeszcze nie powód, by Francję porównywać do Polski np. Nawet największym czasami trafiają się takie wpadki. Odkują się jeszcze nie raz..

 • dr_dundersztyc

  Oceniono 4 razy 0

  Matko, kto pisze te relacje? Francja zawaliła mecz z Portugalią. Z Norwegią przegrać to żadna sensacja... Sensacją ktoś nazwałby przegraną z Niemcami w piłce nożnej? Ręczna jak każdy sport trochę się zmienia przez lata "Panie Redahtorze". Jedne drużyny, które były lepsze kilka lat temu są teraz słabsze i na odwrót.
  Bardzo proszę o rzetelne dziennikarstwo i zajmowanie się tematami przez osoby, które mają pojęcie o tym co piszą.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 6 razy -2

  Haha !!!

  Francja się skończyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX