Polacy w niedzielę zagrają na ME mecz o wszystko. Tak wygląda tabela naszej grupy

Szwecja wygrała ze Szwajcarią 34:21 (20:13) w drugim meczu "polskiej grupy" podczas mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Tym samym Polacy, żeby mieć szansę na awans do kolejnej fazy musieliby pokonać Szwajcarów w niedzielę. Nie jesteśmy jednak faworytem, a na samym turnieju bardziej ekscytują mecze innych - choćby wygrane Portugalii, Macedonii Północnej, Norwegii i Austrii.

10 stycznia na mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych rozegrano 6 spotkań. Wśród nich była porażka polskiego zespołu przeciwko Słowenii 23:26 (11:13), a także drugi mecz grupy F. W Goteborgu zagrali Szwedzi oraz Szwajcarzy i gospodarze tego meczu okazali się wyraźnie lepsi, wygrywając 34:21 (20:13). To zdecydowanie największa przewaga w dzisiejszych meczach czempionatu

Zobacz wideo

Wygrana Szwedów sprawia, że do miana "meczu o wszystko" urosło niedzielny mecz Polaków ze Szwajcarią. Dla przegranego w tym spotkaniu, udział w mistrzostwach zakończy się po fazie grupowej. Natomiast mecz Szwecji ze Słowenią może decydować o kolejności końcowej klasyfikacji w grupie F. Szwajcarzy zamykają tabelę grupy, której przewodzą Szwedzi. Słoweńcy są na 2., a  Polacy na 3. pozycji.

W pozostałych spotkaniach w grupie B Austria pokonała Czechy 32:29 (13:14), a Macedonia Północna Ukrainę wynikiem 26:25 (13:10). Natomiast w grupie D Francuzi przegrali z Portugalczykami 25:28 (11:12), a Norwegia wygrała z Bośnią i Hercegowiną 32:26 (17:12). 

Niedzielne spotkanie Szwajcaria - Polska rozpocznie się o 16:00. Relacja na żywo w Sport.pl. 

Więcej o: