Druzgocąca ocena Szwedów. Reprezentacja Polski bez szans na mistrzostwach Europy

W czwartek rozpoczęły się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Reprezentacja Polski będzie rywalizować w grupie F ze Szwecją, czyli współgospodarzami turnieju, Słowenią i Szwajcarią. Dziennikarze "Aftonbladet" ocenili, że drużyna Patryka Rombla zajmie ostatnie miejsce w grupie F. Pierwsze spotkanie Polacy rozegrają w piątek o 18:15 ze Słowenią, relacja na żywo w Sport.pl.

W piątek reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz mistrzostw Europy w piłce ręcznej, a rywalem "Biało-Czerwonych" będzie kadra Słowenii. W grupie F przyjdzie nam rywalizować jeszcze ze współgospodarzami turnieju - Szwedami oraz kadrą Szwajcarii. Awans do fazy zasadniczej wywalczą po 2 najlepsze drużyny z każdej z 6 grup. 

Szwedzkie media: reprezentacja Polski zajmie ostatnie miejsce w grupie ME. Faworytami do złota: Francja, Dania i Norwegia

O ocenę szans i potencjału poszczególnych reprezentacji pokuszono się na łamach dziennika "Aftonbladet". Zdaniem szwedzkich dziennikarzy drużyna Patryka Rombla zajmie ostatnie miejsce w grupie F, za Szwecją, Słowenią i Szwajcarią. To nie koniec złych informacji - mecz Polski ze Szwajcarią (12 stycznia) znalazł się bowiem w grupie spotkań najmniej atrakcyjnych do oglądania.  

Co ciekawe, "Aftonbladet" nie umieścił reprezentantów Szwecji w gronie faworytów do końcowego triumfu. Autorzy artykułu twierdzą, że zdecydowanie bardziej prawdopodobnie jest zwycięstwo Francji, Danii lub Hiszpanii. "Czarnym koniem" turnieju może natomiast zostać reprezentacja Białorusi. 

ME w piłce ręcznej, organizowane w Szwecji, Austrii i Norwegii, potrwają do 26 stycznia. Tytułu wywalczonego przed dwoma laty broni Hiszpania. 

Kadra reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy 2020

  • Bramkarze: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kornecki (PGE VIVE Kielce).
  • Rozgrywający: Antoni Łangowski, Rafał Przybylski (obaj Azoty Puławy), Michał Olejniczak (SMS Gdańsk), Szymon Sićko, Adrian Kondratiuk (obaj NMC Górnik Zabrze), Maciej Pilitowski (Energa MKS Kalisz), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg), Maciej Majdziński (Bergischer HC).
  • Skrzydłowi: Piotr Jarosiewicz (Azoty), Krystian Bondzior (Górnik), Przemysław Krajewski (Orlen Wisła), Arkadiusz Moryto (PGE VIVE Kielce).
  • Obrotowi: Dawid Dawydzik (Azoty), Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain), Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk).

Siatkówka. Maria Stenzel po meczu z Holandią

Zobacz wideo
Więcej o: