Sport.pl

Przedziwne MŚ w piłce ręcznej. Maszyny do klaskania zamiast kibiców

Japończycy mają problemy z frekwencją na mistrzostwach świata w piłce ręcznej kobiet. Muszą korzystać z maszyn do klaskania, co nie podoba się zawodniczkom. - Jest smutno i surrealistycznie - twierdzi Norweżka Stine Bredal Oftedal.

W Japonii trwają mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet. Organizatorzy mają duże problemy z frekwencją i dlatego korzystają z maszyn do klaskania. To nie podoba się Norweżkom. Skandynawki są jednymi z faworytek do złota. W ich kraju piłka ręczna jest bardzo popularna, a na mecze przychodzi wielu kibiców. 

Lewandowski ma szansę na Złotą Piłkę? Dwa warunki

Zobacz wideo

"Jest smutno i surrealistycznie"

- Maszyny do klaskania brzmią dziwnie, bo w pustej hali tworzy się specyficzne echo. Takie oklaski nie wystarczają, powinny podchodzić od żywych ludzi - twierdzi kapitan drużyny Stine Bredal Oftedal. Norweżki zagrały w Japonii dotychczas trzy mecze, wszystkie w Kumamoto w hali Aqua Dome o pojemności 7500 widzów. Ich spotkania oglądało za każdym razem około 1000 osób. Zawodniczki narzekają na brak atmosfery.  

- Podczas swojej kariery grałam na całym świecie i wszędzie było ciekawie, lecz tu, w Japonii, jest smutno i surrealistycznie - dodała Oftedal. Na telebimach w Japonii wyświetlane są także hasła dopingujące reprezentację Norwegii z tłumaczeniem na japoński.

Więcej o:
Komentarze (7)
Przedziwne MŚ w piłce ręcznej. Maszyny do klaskania zamiast kibiców
Zaloguj się
 • proszejaciebiewkazdymbadzrazie

  Oceniono 18 razy 18

  W polskim sejmie też są maszyny do klaskania. Wszystkie wesoło klaskały gdy krystaliczny Banaś został wybrany na szefa NIKu

 • koment22

  Oceniono 7 razy 7

  Maszyny do klaskania ? Tzn. Jarek wypożyczył im Płaszczaka, Kurskiego i Suskiego ? A kto jemu klaszcze... A no tak, przecież Jarek jest na chorobowym, więc na razie nie potrzebuje. Wszystko się zgadza.

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 3 razy 3

  Wystarczy przyznawać organizację mistrzostw tym krajom/federacjom, gdzie dana dyscyplina jest popularna i przychodzi dużo ludzi. Tak trudno jest to ogarnąć???
  Spodziewam się jednak, że kolejne MŚ np. w rugby czy baseballu będą w Katarze. Albo tyż w Japonii.

 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 2 razy 2

  Moim zdaniem obecność maszyn tym bardziej podkreśla brak zainteresowania kogokolwiek tym widowiskiem i taki właśnie przekaz wobec zawodniczek z tego rozwiązania płynie. Fatalny pomysł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX