Nie żyje Wojciech Nowiński. Legenda polskiej piłki ręcznej. Miał 70 lat

Nie żyje Wojciech Nowiński, wielokrotny reprezentant Polski, były trener, a od wielu lat ekspert TVP Sport i komentator meczów reprezentacji Polski. Miał 70 lat. Zmarł w środę o godz. 18:25.

Wojciech Nowiński urodził się 11 grudnia 1948 r. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Był reprezentantem Polski w piłce ręcznej, bramkarzem. Po zakończeniu sportowej kariery był trenerem. Od 1996 roku pełnił funkcję drugiego trenera reprezentacji Polski seniorów. Największe sukcesy odnosił jednak z młodzieżą. Prowadzona przez niego kadra młodzieżowa zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata w Turcji w 1997 roku, a w roku 2002 sięgnęła po tytuł mistrzów Europy. Wychował takich zawodników jak: Krzysztof Lijewski, Karol Bielecki, Mariusz Jurkiewicz i Patryk Kuchczyński.

 

- Żegnaj Przyjacielu.. Tak wiele Tobie zawdzięczam.. Brak mi słów.. Odpoczywaj w pokoju.. - napisał na Instagramie Jacek Laskowski, dziennikarz i komentator TVP Sport. W ostatnich latach Wojciech Nowiński był ekspertem TVP Sport, Polsatu Sport i komentatorem meczów reprezentacji Polski. Miał 70 lat. Przyczyna śmierci legendy polskiej piłki ręcznej nie jest znana. - Ostatnie dni spędziłeś w otoczeniu bliskich. Byłeś wspaniałym człowiekiem i nauczycielem - powiedział tuż po meczu Kosowo - Polska Maciej Iwański, komentator TVP Sport.

Więcej o: