Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce ręcznej ma nowego trenera

Patryk Rombel zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Zastąpi zwolnionego w trybie ekspresowym Piotra Przybeckiego. Rombel będzie również koordynatorem pozostałych kadr narodowych w pionie męskim - informuje Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Trener Patryk Rombel otrzymał i wstępnie zaakceptował propozycję objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej oraz koordynatora pozostałych kadr narodowych w pionie męskim. Do ostatecznego uzgodnienia pozostały jedynie kwestie formalne i organizacyjne. Po ustaleniu wszystkich akceptowalnych dla obu stron warunków współpracy podpisana zostanie umowa. Nowy szkoleniowiec pracę z kadrą rozpocznie 2 marca, na najbliższym zaplanowanym zgrupowaniu - poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce w specjalnym komunikacie.

- Zależy nam na tym, by trener pierwszej reprezentacji miał realny wpływ na rozwój, szkolenie i poziom sportowy wszystkich reprezentantów. Takie rozwiązanie gwarantuje ciągłość i stabilność szkolenia. Patryk Rombel ma na koncie wiele sportowych sukcesów, energię, charyzmę i zapał. Wierzę, że jego praca przyniesie oczekiwane efekty, a drużyna przyjmie go z entuzjazmem – podkreślił Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP. - Dziękuję prezesowi i zarządowi ZPRP za zaufanie. To dla mnie duże wyróżnienie i zaszczyt. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by doprowadzić naszą drużynę do sukcesów, na których tak bardzo nam wszystkim zależy. Deklaruję ogromne zaangażowanie i ciężką pracę. Wierzę, że wiele razem osiągniemy - zaznaczył Patryk Rombel.

Patryk Rombel ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Był zawodnikiem piłki ręcznej. Posiada tytuł trenerski “Master Coach”. Był między innymi głównym trenerem Motoru Zaporoże (Ukraina), głównym trenerem reprezentacji Polski B w piłce ręcznej i asystentem trenera reprezentacji Polski Talanta Dujszebajewa.

Jego główne osiągnięcia to zanotowane z Motorem Zaporoże: mistrzostwo Ukrainy, Puchar Ukrainy, dwukrotne zwycięstwo w Superpucharze Ukrainy, drugie miejsce w grupie D Ligi Mistrzów. Z kolei z zespołem MMTS Kwidzyn dwukrotnie zajął czwarte miejsce z w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Zdobył też liczne medale Mistrzostw Polski z MTS Kwidzyn. Patryk Rombel ma duże doświadczenie i sukcesy w pracy z młodzieżą.

Więcej o:
Copyright © Agora SA