Piotr Przybecki zwolniony! Legenda trenerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych

Piotr Przybecki został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. W najbliższych tygodniach zespół poprowadzi duet Patryk Rombel - Sławomir Szmal - informuje "Przegląd Sportowy".
Zobacz wideo

Rada trenerów zarzuca Piotrowi Przybeckiemu, że podpisał kontrakt z niemieckim drugoligowcem VFL Luebeck-Schwartau. Wiceprezes ds. szkolenia Zygfryd Kuchta uważa, że wobec konieczności zmian w kadrze narodowej selekcjoner musi jeździć na mecze i obserwować zawodników na żywo, a nie tylko na wideo - pisze "PS". Formalnie Przybecki zostanie zdymisjonowany po spotkaniu z prezesem Andrzejem Kraśnickim.

Przynajmniej do końca tego sezonu reprezentację ma poprowadzić duet Patryk Rombel - Sławomir Szmal. Rombel jest selekcjonerem reprezentacji B od 2017 roku. Za to Szmal jest legendarnym bramkarzem reprezentacji Polski, w 2009 roku został wybrany najlepszym piłkarzem ręcznym na świecie. Z kadrą zdobywał medale mistrzostw świata.

Polska obecnie walczy w eliminacjach mistrzostw Europy. Po dwóch meczach ma w tabeli dwa punkty - tyle samo co trzeci Izrael. Kosowo ma zero punktów, a Niemcy mają komplet czterech punktów. Najbliższe dwa spotkania Polacy rozegrają z Niemcami - 10 kwietnia w Gliwicach i trzy dni później w Halle. Na mistrzostwa Europy pojadą dwie najlepsze drużyny. Trzecia awansuje na Euro, jeśli znajdzie się wśród czterech z ośmiu najlepszych drużyn z trzecich miejsc.