Oficjalnie: Trener reprezentacji Polski obejmie niemiecki klub!

Trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Piotr Przybecki został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec niemieckiego Vfl Lubeck-Schwartau. Nowy klub obejmie od lipca, ale pozostanie selekcjonerem Polaków.
Zobacz wideo

Piotr Przybecki zastąpi Torge Greve, który po siedmiu latach rozstaje się z klubem. Przybecki podpisał trzyletni kontrakt i obejmie Lubeck-Schwartau od lipca 2019 roku. Zawodnikiem ósmego klubu 2. Bundesligi jest reprezentant Polski Paweł Grenda. - Nie sprowadziliśmy takiego człowieka, by walczyć o utrzymanie. Chcemy tym samym pokazać, o co walczymy - powiedział prezes nowego klubu Polaka Michael Friedrichs. Niemiecki "SportBuzzer" wylicza sukcesy Przybeckiego: 131 meczów w reprezentacji Polski, 17 lat w Bundeslidze, mistrzostwo Niemiec, triumf w Pucharze EHF z THW Kiel, wicemistrzostwo Polski i gra w Lidze Mistrzów z Wisłą Płock.

Przybecki pozostanie w reprezentacji Polski

Przybecki zachowa posadę trenera reprezentacji Polski. W jego kontrakcie z Polskim Związkiem Piłki Ręcznej znalazł się zapis umożliwiający mu łączenie pracy selekcjonera oraz trenera klubowego. To żadna nowość, bo podobną możliwość wykorzystali m.in. Tałant Dujszebajew, Michael Biegler czy Bogdan Wenta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.