Oficjalnie: Trener reprezentacji Polski obejmie niemiecki klub!

Trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Piotr Przybecki został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec niemieckiego Vfl Lubeck-Schwartau. Nowy klub obejmie od lipca, ale pozostanie selekcjonerem Polaków.
Zobacz wideo

Piotr Przybecki zastąpi Torge Greve, który po siedmiu latach rozstaje się z klubem. Przybecki podpisał trzyletni kontrakt i obejmie Lubeck-Schwartau od lipca 2019 roku. Zawodnikiem ósmego klubu 2. Bundesligi jest reprezentant Polski Paweł Grenda. - Nie sprowadziliśmy takiego człowieka, by walczyć o utrzymanie. Chcemy tym samym pokazać, o co walczymy - powiedział prezes nowego klubu Polaka Michael Friedrichs. Niemiecki "SportBuzzer" wylicza sukcesy Przybeckiego: 131 meczów w reprezentacji Polski, 17 lat w Bundeslidze, mistrzostwo Niemiec, triumf w Pucharze EHF z THW Kiel, wicemistrzostwo Polski i gra w Lidze Mistrzów z Wisłą Płock.

Przybecki pozostanie w reprezentacji Polski

Przybecki zachowa posadę trenera reprezentacji Polski. W jego kontrakcie z Polskim Związkiem Piłki Ręcznej znalazł się zapis umożliwiający mu łączenie pracy selekcjonera oraz trenera klubowego. To żadna nowość, bo podobną możliwość wykorzystali m.in. Tałant Dujszebajew, Michael Biegler czy Bogdan Wenta.