Liga Mistrzów. Wygrane VIVE i Wisły

W 7. kolejce Ligi Mistrzów Wisła Płock pokonała Elverum Handball 30:28 (17:15). Zwycięstwo odniosło także VIVE Kielce, które wygrało z Mieszkow Brześć 35:26 (15:13).

Wisła Płock coraz bliżej gry w fazie play-off Ligi Mistrzów. W sobotę drużyna Xaviera Sabate pokonała Elverum i odniosła tym samym piąte zwycięstwo w rozgrywkach. Nafciarze wraz z Dinamem Bukareszt prowadzą w tabeli grupy D. Do końca fazy grupowej pozostały trzy serie spotkań. Gospodarzy do wygranej poprowadził duet: Żiga Mlakar - Renato Sulić. Pierwszy zdobył osiem bramek, a drugi sześć.

Karol Bielecki dla Sport.pl: Polską piłkę ręczną zostawiliśmy przypadkowi. Ja to mówiłem już w 2007 roku, a związek mi wtedy dawał po głowie

Piłka ręczna. Izrael - Polska 25:24. Maciej Gębala: Przepraszam, że tak zawiedliśmy

Zespół VIVE Kielce pokonał z kolei w Brześciu Mieszkowa, dzięki czemu awansował na 4. pozycję w grupie A. Bohaterem spotkania był serbski bramkarz gości Vladimir Cupara, który wybronił kilka niesamowicie trudnych piłek. W końcówce meczu co rusz zatrzymywał kolejnych zawodników białoruskiego klubu, dzięki czemu rosła przewaga bramkowa VIVE. Ostatecznie mistrz Polski wygrał różnicą dziewięciu trafień i wciąż liczy się w walce o awans z grupy. Liderem grupy A jest Barcelona, która ma tyle samo punktów co VIVE, ale nie grała jeszcze w 7. kolejce.

Piłka ręczna. Vive Kielce przegrywa z Barceloną Więcej