Liga Mistrzów. PGE Vive Kielce i Wisła Płock ukarane przez EHF

PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock zostały ukarane przez EHF grzywną za zakrycie logotypów sponsora Ligi Mistrzów - firmy Nord Stream 2. Sponsorami naszych klubów są polskie koncerny energetyczne co spowodowało spory konflikt interesów.

Europejska Federacja długo obradowała nad karą dla polskich drużyn, ale w piątek ogłoszono komunikat w tej sprawie. Niestety, nie obyło się bez kary i obie polskie drużyny bedą musiały zapłacić grzywnę. Nie podano jednak, jak wysokie one będą. 

- Oba kluby wystąpiły w koszulkach bez wszystkich oficjalnych nadruków, co naruszyło prawa marketingowe EHF. Oba kluby zostały ukarane grzywną" - czytamy w komunikacie. 

Konflikt interesów

Sponsorami zarówno Wisły Płock jak i Vive Kielce są polskie firmy energetyczne. Partnerem klubu z Kielc jest Polska Grupa Energetyczna, a w przypadku Wisły Płock PKN Orlen. W sierpniu okazało się, że konsorcjum Nord Stream 2 zostało nowym partnerem Ligi Mistrzów, czyli spółka konkurencyjna dla sponsorów najlepszych polskich drużyn w piłce ręcznej. Niestety, spowodowało to duże problemy dla naszych zespołów.

Obie drużyny mają w swoich kontraktach zapisane, że nie mogą reklamować na swoich koszulkach firm działających na tym samym rynku jak również konkurencyjnych dla spółek Skarbu Państwa, a taką jest właśnie Nord Stream 2 odpowiedzialna za budowę gazociągu transportującego gaz ziemny z Wyborgu w Rosji do Greifswaldu w Niemczech - informował Krzysztof Berenda z RMF FM.  

Właśnie z tych powodów VIVE Kielce zdecydowało się na zaklejenie reklamy firmy, która została sponsorem Ligi Mistrzów, w czasie meczu Telekom Veszprem – PGE VIVE Kielce 29:27 w ramach pierwszej kolejki rozgrywek. Podobnie ma zrobić Wisła Płock, która w niedziele zagra swój mecz. Warto jednak zauważyć, że VIVE Kielce zakleiło również reklamę swojego głównego sponsora - PGE.Teraz polskie kluby będą musiały zapłacić kary. 

Całą sprawę z zaklejaniem sponsorów opisywaliśmy pod tym linkiem

Piątek odniósł się do plotek związanych z Barceloną

Bilety na reprezentację droższe niż na Irlandię 

Ondrej Duda: Po porażkach Legii czułem wstyd

Więcej o: