Piłka ręczna. Vive Kielce i Wisła Płock zaklejają reklamę Nord Stream 2 na koszulkach

Wisła Płock i Vive Kielce zdecydowały się na zaklejenie reklam firmy Nord Stream 2, która jest sponsorem Ligi Mistrzów. Konsorcjum jest firmą konkurencyjną dla spółek skarbu państwa, które są partnerami polskich zespołów. Niestety, nasze kluby mogą się liczyć z konsekwencjami ze strony europejskiej federacji.

Sponsorami zarówno Wisły Płock jak i Vive Kielce są polskie firmy energetyczne. Partnerem klubu z Kielc jest Polska Grupa Energetyczna, a w przypadku Wisły Płock PKN Orlen. W sierpniu okazało się, że konsorcjum Nord Stream 2 zostało nowym partnerem Ligi Mistrzów, czyli spółka konkurencyjna dla sponsorów najlepszych polskich drużyn w piłce ręcznej. Niestety, spowodowało to duże problemy dla naszych zespołów.

Obie drużyny mają w swoich kontraktach zapisane, że nie mogą reklamować na swoich koszulkach firm działających na tym samym rynku jak również konkurencyjnych dla spółek Skarbu Państwa, a taką jest właśnie Nord Stream 2 odpowiedzialna za  budowę gazociągu transportującego gaz ziemny z Wyborgu w Rosji do Greifswaldu w Niemczech - informuje Krzysztof Berenda z RMF FM.  

Inwestycja Nord Stream 2 jest bardzo niekorzystna dla Polski, bo kolejna nitka gazociągu omija nasz kraj i dostarcza gaz bezpośrednio do Europy Zachodniej. 

VIVE i Wisła zaklejają "Nord Stream 2"

Właśnie z tych powodów VIVE Kielce zdecydowało się na zaklejenie reklamy firmy, która została sponsorem Ligi Mistrzów, w czasie meczu Telekom Veszprem – PGE VIVE Kielce 29:27 w ramach pierwszej kolejki rozgrywek. Podobnie ma zrobić Wisła Płock, która w niedziele zagra swój mecz. Warto jednak zauważyć, że VIVE Kielce zakleiło również reklamę swojego głównego sponsora - PGE.  

- PGE z zadowoleniem przyjmuje decyzję klubu o zakryciu logo Nord Stream 2. W tej trudnej sytuacji spółka wspiera i będzie wspierać klub PGE VIVE Kielce. Liczymy na to, że europejska federacja podejdzie do sprawy konfliktu branżowego ze zrozumieniem - napisał na Twitterze rzecznik PGE Maciej Szczepaniuk.

Do sprawy odniósł się także Daniel Obajtek, czyli Prezes Zarządu PKN Orlen, które jest sponsorem Wisły Płock. 

- Jako główny sponsor Wisły Płock rozumiemy trudną sytuację klubu w związku ze sponsoringiem Ligi Mistrzów przez Nord Stream 2. Podejmiemy wszelkie możliwe kroki prawne mające na celu ochronę naszej marki w kontekście sponsoringu piłki ręcznej - napisał

Całe konsorcjum Nord Stream 2 w większości należy do Gazpromu, który ma pakiet 51 % udziałów. Mniejszymi udziałowcami są niemieckie BASF oraz E.ON Ruhrgas. Pakiet ma także holenderska firma Nederlandse Gasunie.

Zakrycie logo Nord Stream 2 może okazać się jednak kosztowne dla Vive i Wisły Płock. Nie wiadomo jak do sprawy podejdzie Europejska Federacja Piłka Ręcznej. Polskie kluby mogą liczyć się z karami finansowymi.

Sampdoria rozgromiła Frosinone. Dawid Kownacki z golem

Superwizjer" TVN o związkach gangsterów z Wisłą Kraków: nieświęty spokój polskiego futbolu

Real Madryt zremisował z Athletikiem Bilbao. FC Barcelona ucieka Królewskim

Więcej o: