Sport.pl

Piłka ręczna. Vive Kielce i Wisła Płock zaklejają reklamę Nord Stream 2 na koszulkach

Wisła Płock i Vive Kielce zdecydowały się na zaklejenie reklam firmy Nord Stream 2, która jest sponsorem Ligi Mistrzów. Konsorcjum jest firmą konkurencyjną dla spółek skarbu państwa, które są partnerami polskich zespołów. Niestety, nasze kluby mogą się liczyć z konsekwencjami ze strony europejskiej federacji.

Sponsorami zarówno Wisły Płock jak i Vive Kielce są polskie firmy energetyczne. Partnerem klubu z Kielc jest Polska Grupa Energetyczna, a w przypadku Wisły Płock PKN Orlen. W sierpniu okazało się, że konsorcjum Nord Stream 2 zostało nowym partnerem Ligi Mistrzów, czyli spółka konkurencyjna dla sponsorów najlepszych polskich drużyn w piłce ręcznej. Niestety, spowodowało to duże problemy dla naszych zespołów.

Obie drużyny mają w swoich kontraktach zapisane, że nie mogą reklamować na swoich koszulkach firm działających na tym samym rynku jak również konkurencyjnych dla spółek Skarbu Państwa, a taką jest właśnie Nord Stream 2 odpowiedzialna za  budowę gazociągu transportującego gaz ziemny z Wyborgu w Rosji do Greifswaldu w Niemczech - informuje Krzysztof Berenda z RMF FM.  

Inwestycja Nord Stream 2 jest bardzo niekorzystna dla Polski, bo kolejna nitka gazociągu omija nasz kraj i dostarcza gaz bezpośrednio do Europy Zachodniej. 

VIVE i Wisła zaklejają "Nord Stream 2"

Właśnie z tych powodów VIVE Kielce zdecydowało się na zaklejenie reklamy firmy, która została sponsorem Ligi Mistrzów, w czasie meczu Telekom Veszprem – PGE VIVE Kielce 29:27 w ramach pierwszej kolejki rozgrywek. Podobnie ma zrobić Wisła Płock, która w niedziele zagra swój mecz. Warto jednak zauważyć, że VIVE Kielce zakleiło również reklamę swojego głównego sponsora - PGE.  

- PGE z zadowoleniem przyjmuje decyzję klubu o zakryciu logo Nord Stream 2. W tej trudnej sytuacji spółka wspiera i będzie wspierać klub PGE VIVE Kielce. Liczymy na to, że europejska federacja podejdzie do sprawy konfliktu branżowego ze zrozumieniem - napisał na Twitterze rzecznik PGE Maciej Szczepaniuk.

Do sprawy odniósł się także Daniel Obajtek, czyli Prezes Zarządu PKN Orlen, które jest sponsorem Wisły Płock. 

- Jako główny sponsor Wisły Płock rozumiemy trudną sytuację klubu w związku ze sponsoringiem Ligi Mistrzów przez Nord Stream 2. Podejmiemy wszelkie możliwe kroki prawne mające na celu ochronę naszej marki w kontekście sponsoringu piłki ręcznej - napisał

Całe konsorcjum Nord Stream 2 w większości należy do Gazpromu, który ma pakiet 51 % udziałów. Mniejszymi udziałowcami są niemieckie BASF oraz E.ON Ruhrgas. Pakiet ma także holenderska firma Nederlandse Gasunie.

Zakrycie logo Nord Stream 2 może okazać się jednak kosztowne dla Vive i Wisły Płock. Nie wiadomo jak do sprawy podejdzie Europejska Federacja Piłka Ręcznej. Polskie kluby mogą liczyć się z karami finansowymi.

Sampdoria rozgromiła Frosinone. Dawid Kownacki z golem

Superwizjer" TVN o związkach gangsterów z Wisłą Kraków: nieświęty spokój polskiego futbolu

Real Madryt zremisował z Athletikiem Bilbao. FC Barcelona ucieka Królewskim

Więcej o:
Komentarze (66)
Vive Kielce i Wisła Płock zaklejają reklamę Nordstream 2 na koszulkach
Zaloguj się
 • Asd Asd

  Oceniono 12 razy 6

  TROLLI Z PETERSBURGA SAWUSZKINA 55 TU PEŁNO. PROPAGANDA JUZ PISZE NA SPORT.PL

 • heliheli

  Oceniono 16 razy 6

  forum pelne pro-rosyjskich zdrajcow za 5 zeta

 • sprzedanyzbolandy

  Oceniono 24 razy 6

  Dlaczego Niemcy zbudowali Nord Stream ? Dlaczego teraz Niemcy oraz inni chcą budować Nord Stream 2 ? Bo wszyscy oni kierują się interesem WŁASNEGO KRAJU ! I nie chcą d. .. lizać jak styropianowe kundle stejtowieckie !
  KOSZTEM POLSKI I POLAKÓW !!!

 • thin_air

  Oceniono 22 razy 6

  Daniel Obajtek, kierownik w rodzinnej firmie w Stróży, później wójt Pcimia, a jeszcze póżniej po wygranej PIS prezes PKN Orlen - jednej z największych spółek Skarbu Państwa...

 • kgbltd

  Oceniono 11 razy 5

  Zastanawiam się co ta unia warta skoro pozwolili rozebrać Ukrainę, uzależnić się od Rosji w dostawach gazu, zakończyć współpracę i zamknąć rynek energetyczny. Tak napawdę chodzi o kasę i rynki zbytu. A te całe sądownictwo i wolność to urzedasy mają głęboko w rzyci.

 • prosty_chlop_gazeciarz

  Oceniono 8 razy 4

  Nord Stream 2 jest projektem politycznym, to oczywistość, co przyznała otwartym tekstem Angela Merkel. Projekt ten leży w interesie duetu Niemcy Rosja, wbrew interesom krajów naszego regionu. Po przyjęciu takiego punktu wyjścia można się spierać z pisowcami o realną skuteczność ich polityki zagranicznej i taką dyskusję da się wygrać łatwo ich punktując. Przeciwnicy obecnej władzy w większości przyjmują taktykę, na którą druga strona tylko czeka - i sprzedaje w narracji - "zwolennicy PO przedkładają interesy Niemiec i Rosji ponad interes Polski" - i to jest, moim skromnym zdaniem, jeden z powodów ich siły w sondażach.

 • tw52

  Oceniono 5 razy 3

  a mozna dodac jakis napis nie reklamowy np pod Nord Stream podpisac Ribbentrop-Molotov 2 ?

 • Asd Asd

  Oceniono 7 razy 3

  NIE MOŻNA BYŁO POPROSTU GAZPROM ZAMIAST NORD STREAM2 ..NIE BO TO PROPAGANDA JEST I NIC WIECEJ TYLKO CZŁOWIEK O NISKIM ILORAZIE BARDZO NISKIM POWIE ZE TO NIE POLITYKA I ROSYJSKA PROPAGANDA. BRAWO POLSKIE KLUBY PISU NIE LUBIĘ WOLĘ PO ALE TU POLSKA GÓRĄ I TAK TRZYMAĆ.. BRAWO BRAWO BRAWO...TAK TRZYMAĆ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX