Piłka ręczna. Reprezentacja Polski wygrała turniej 4 Nations Cup

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn zagrała dwa bardzo dobre mecze w Turnieju Czterech Narodów rozegranym w Gdańsku. Podopieczni Piotra Przybeckiego pokonali Bahrajn i Białoruś, dzięki czemu zajęli ostatecznie pierwsze miejsce.

Reprezentacja Polski szczypiornistów szykuje formę na nadchodzące mistrzostwa świata. Do awansu na mundial jeszcze daleka droga, a jednym z etapów był Turniej Czterech Narodów rozgrywany w Gdańsku. Oprócz Biało-czerwonych udział wzięły także ekipy Bahrajnu, Japonii i Białorusi.

W pierwszym meczu Polakom przyszło się mierzyć z Bahrajnem. Nasi zawodnicy nie musieli się wspinać na wyżyny swoich umiejętności, aby pokonać rywali i po godzinie gry pewnie triumfowali 26:18.

O pierwsze miejsce zagrali z reprezentacją Białorusi, która wcześniej wygrała z Japonią (31:27). Nasi wschodni sąsiedzi również nie sprawili nam zbyt wiele problemów – Polacy triumfowali 26:22 i zakończyli rywalizację na pierwszym miejscu.

Po dobrym występie w turnieju 4 Nations Cup naszych szczypiornistów czekają kolejne wyzwania. Podopieczni Piotra Przybeckiego udadzą się teraz do Hiszpanii na turniej towarzyski, a następnie do Portugalii, gdzie zagrają w prekwalifikacjach do mistrzostw świata. Ich przeciwnikami będą gospodarze, Cypr i Kosowo, a awans do kolejnej fazy wywalczy tylko jedna z tych ekip.

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%