Francja - Polska. Polacy przegrali z Francuzami, ale zagrali najlepszy mecz na M¦

Polscy szczypiorni¶ci przegrali z Francj± 25:26 w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw ¶wiata. Biało-czerwoni pozostawili jednak po sobie dobre wrażenie, rozgrywaj±c swoje najlepsze zawody podczas francuskiego turnieju.

W podopiecznych Tałanta Dujszebajewa przed potyczką z Francuzami nikt nie wierzył. Polacy pokonali w grupie jedynie Japonię i już po meczu z Rosją wiedzieli, że pozostaje im tylko walka o Puchar Prezydenta.

Francuzom, którzy wygrali wcześniej wszystkie cztery spotkania na turnieju, nikt jednak nie postawił takiego oporu, jak w czwartek biało-czerwoni. Na przerwę Polacy schodzili z remisem 13:13, a najlepiej na parkiecie prezentowali się Gębala, Daćko i Malcher.

W drugiej części spotkania, a przynajmniej w pierwszych jego minutach, Francuzi przejęli kontrolę. Świetnie rzucał Sorhaindo, którego wspierał aktywnie Fabregas. W pewnym momencie gospodarze zbudowali pięciobramkową przewagę i wydawało się, że drużyna Dujszebajewa nie zdoła już wrócić do walki o zwycięstwo. Tak się jednak nie stało.

Polacy gonili Francuzów i na minutę przed końcem mieli już tylko jedną bramkę straty, grając na dodatek w przewadze. Ostatecznie gola na wagę remisu nie udało się zdobyć, a Trójkolorowi odnieśli swoje piąte zwycięstwo w grupie.

Polska rywalizację w grupie zakończyła na 5., przedostatnim miejscu. W sobotę o godz. 16. w Breście zagra z piątą drużyną grupy B, Tunezją, w pierwszym spotkaniu o miejsca 17-20.

Polska: Adam Malcher - Marek Daćko 4, Krzysztof Łyżwa, Przemysław Krajewski 5, Paweł Niewrzawa, Patryk Walczak, Arkadiusz Moryto 3, Michał Daszek 3, Maciej Gębala, Rafał Przybylski 2, Paweł Paczkowski 3, Łukasz Gierak, Tomasz Gębala 5, Piotr Chrapkowski.

Francja: Thierry Omeyer, Vincent Gerard - Nedim Remili 4, Guy Olivier Nyokas 7, Daniel Narcisse, Kentin Mahe 2, Timothey N'Guessan, William Accambray 1, Luc Abalo, Cedric Sorhaindo 4, Michael Guigou 2, Ludovic Fabregas 4, Adrien Dipanda 2, Dika Mem.

Najbardziej wartościowi piłkarze w Europie. Najwyżej Neymar, ale są też Lewandowski i Zieliński