Piłka ręczna. Tałant Dujszebajew wybrał kadrę na mecze w eliminacjach ME

W reprezentacji Polski piłkarzy na mecze z Serbią i Rumunią w eliminacjach mistrzostw Europy w 2018 roku zaskoczeń nie ma. Tałant Dujszebajew wybrał najsilniejszy skład z możliwych.

Jeśli szukać zawodników, którzy zostali pominięci, to za takiego uznać można Michała Szybę, który z kadrą zdobył brąz MŚ w 2015 roku. W zespole nie ma Michała Jureckiego, ale nie jest to niespodzianka, bo zawodnik jeszcze nie doszedł do siebie po urazach odniesionych na igrzyskach w Rio de Janeiro. Na liście powołanych nie zobaczymy też Bartosza Jureckiego oraz Adama Wiśniewskiego - oni swoje reprezentacyjne kariery już zakończyli. W składzie też nie ma Michała Szyby.

Polacy zagrają 3 listopada w Gdańsku z Serbami, a trzy dni później w Cluj z Rumunią. W grupie mają jeszcze Białorusinów, z którymi po raz pierwszy zmierzą się w maju przyszłego roku. Awans na turniej, którego gospodarzem będzie Chorwacja, wywalczą bezpośrednio dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz najlepsza ekipa z pośród tych, które zajmą trzecie miejsce.

Skład kadry

Bramkarze:

Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Skrzydłowi:

Mateusz Jachlewski, Paweł Paczkowski (obaj Vive Tauron Kielce), Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn)

Rozgrywający:

Karol Bielecki, Mariusz Jurkiewicz, Piotr Chrapkowski, Krzysztof Lijewski (wszyscy Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Rafał Przybylski i Krzysztof Łyżwa (obaj Azoty Puławy), Łukasz Gierak (TuS N-Lubbecke, Niemcy)

Kołowi:

Mateusz Kus (Vive Tauron Kielce), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Kamil Syprzak (FC Barcelona, Hiszpania), Marek Daćko (Górnik Zabrze).

Ronaldo wrzucił zdjęcie swojego Lamborgini. I pojawiły się [MEMY]

Więcej o: