Kwalifikacje piłkarzy ręcznych do Rio 2016. Polska - Tunezja 28:24. Bielecki i starszy Jurecki prawie perfekcyjni [OCENY]

Tunezyjczycy byli bezradni wobec bomb Karola Bieleckiego i siły oraz sprytu grającego na kole Bartosza Jureckiego. Doświadczeni liderzy reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych poprowadzili ją do zwycięstwa 28:24 w ostatnim meczu gdańskich kwalifikacji do Rio. A ten wynik pozwolił Polsce wygrać turniej.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

BRAMKARZE:

Sławomir Szmal: bez oceny

Dobrze wszedł w mecz, ale już w 14. minucie zszedł z boiska z powodu kontuzji kolana. Kapitan ma nadzieję, że to nic poważnego, ale więcej będzie wiadomo dopiero po badaniach - w poniedziałek albo we wtorek.

Marcin Wichary: 4+

Pokazał i kilka świetnych interwencji, i wspaniałe, żywiołowe reakcje po nich, którymi napędzał i kolegów, i kibiców. Dobrze mieć w ekipie taki wulkan energii.

ROZGRYWAJĄCY:

Karol Bielecki: 5+

Siedem bramek, zatrzymany chyba tylko raz i to tylko dlatego, że ten raz udało się zgrać przeciw niemu całej obronie Tunezji - bramkarz odbił, ale najpierw jego koledzy blokiem zmniejszyli siłę rzutu.

Michał Jurecki: 4-

W ataku 2/5, zepsuł jedną kontrę, nierówny, nie był w Gdańsku w najwyższej formie. Ale mentalnie to ciągle lider kadry.

Piotr Chrapkowski: 3

Jeden gol, jedna strata, jeden faul w ataku, jedna dwuminutowa kara, w obronie różnie. Przeciętnie, jak w poprzednich meczach.

Łukasz Gierak: 4-

Tylko jedna bramka, jeden rzut niecelny, ale może się podobać - ruchliwy, aktywny, szuka gry, widać, że się nie boi. Pod okiem Tałanta Dujszebejwa może zostać naprawdę dobrym środkowym rozgrywającym.

Krzysztof Lijewski: 5-

Trzy gole, pomylił się tylko raz, do tego piękna asysta do Bartosza Jureckiego, do koła. Kiedy wchodzi na prawe rozegranie, od razu rośnie wartość naszej drużyny.

Andrzej Rojewski: bez oceny

Nie zagrał.

Michał Szyba: 3

Zaczął od faulu w ataku, w kolejnej akcji sędziowie też mogli mu odgwizdać przewinienie w ofensywie, ale zamiast tego zaliczyli gola. Później rzucał jeszcze tylko raz - zmarnował kontrę.

SKRZYDŁOWI:

Michał Daszek: 2-

Zupełnie zablokowany - nic nie kończył. Zatrzymywany i ze skrzydła, i w kontrze. Pierwsza bramka dopiero w 51. minucie, w sumie zapis 1/7.

Mateusz Jachlewski: 4+

Aktywny w obronie, w której zagrał jako zawodnik wysunięty w systemie 5-1. Wreszcie dobrze w ataku - 3/4.

Adam Wiśniewski: bez oceny

Grał za krótko.

Przemysław Krajewski: 3+

Jedna bramka, nie pokazał tego, co z Macedonią, gdy debiutował na środku. Ale też tym razem grał krócej.

OBROTOWI:

Kamil Syprzak: 4

Znów nie był podstawową opcją, ale kiedy się pojawiał, pomagał drużynie. Dwa gole, w obronie czujny w bloku.

Bartosz Jurecki: 5+

Pięć rzutów, pięć goli. Wciąż dobrze się ustawia, pewnie chwyta i jest skuteczny. Widać, jak brakowało go na mistrzostwach Europy (stracił większość turnieju przez kontuzję łydki).

Mateusz Kus: 4

Zagrał w kadrze po raz trzeci i rzucił swoją pierwszą bramkę - z kontry, w której znalazł się przypadkowo, bo przecież nie jest zawodnikiem grającym w ataku. W obronie nie bez błędów, ale twardy, przydatny.

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zobacz wideo

Piękniejsza strona ekstraklasy! Poznajcie dziewczynę napastnika Ruchu Chorzów!

Więcej o: