Tałant Dujszebajew zdeklasował rywala w decydującym głosowaniu

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych został Tałant Dujszebajew. Wygrał z przygniatającą przewagą.

O posadę, oprócz Dujszebajewa, ubiegał się Piotr Przybecki (od przyszłego sezonu poprowadzi piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock). W finałowym głosowaniu Hiszpan pochodzenia kirgiskiego wyprzedził Polaka stosunkiem głosów 13:1 - poinformował Jan Korczak-Mleczko, rzecznik prasowy ZPRP.

- Dla wszystkich marzeniem jest być w Rio na igrzyskach, a w czerwcu czekają nas też bardzo ważne mecze z Holandią o awans do mistrzostw świata 2017 we Francji. Myślę, że to są najważniejsze punkty na dziś dla biało-czerwonych - powiedział po nowy selekcjoner.

Wcześniej chęć objęcia drużyny narodowej zgłosili: Jarosław Cieślikowski, Przemysław Dąbrowski, Tałant Dujszebajew, Dragan Djukic, Roman Kamiński, Krzysztof Kisiel, Rafał Kuptel, Marcin Lijewski, Aleksander Malinowski, Marek Motyczyński, Piotr Przybecki i Damian Wleklak.

Pierwszym sprawdzianem drużyny narodowej pod wodzą nowego selekcjonera będzie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia. Polacy w Gdańsku rywalizować będą z zespołami Macedonii, Chile i Tunezji. Awans wywalczą dwa najlepsze.

Najlepsze horrory z udziałem polskich piłkarzy ręcznych [PLAKATY FILMOWE]

Więcej o:
Copyright © Agora SA