Piłka ręczna. To już pewne - o igrzyska w Rio zagramy w Gdańsku

- Mamy turniej! Przed chwilą dostaliśmy potwierdzenie z Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej, że od 8 do 10 kwietnia w Gdańsku zorganizujemy eliminacje do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro - mówi nam Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Na igrzyskach w Rio o medale powalczy 12 reprezentacji. Do obsadzenia pozostało sześć miejsc. Zajmą je najlepsze zespołowy kwietniowych eliminacji. W trzech turniejach wystąpi w sumie 12 drużyn. W Gdańsku poza Polską wystąpią Macedonia, Tunezja i Chile. Awans z każdej imprezy wywalczą dwie najlepsze ekipy.

- Nawet gdybyśmy nie zagrali u siebie, to naszym celem musiałby być awans. Ale przed własną publicznością, w pięknej Ergo Arenie w Gdańsku, o wywalczenie przepustek do Rio będzie nam łatwiej - cieszy się Sojkin.

We wtorek wiceprezes ZPRP opowiadał nam, że poważnym rywalem w walce o organizację kwalifikacji jest dla nas Tunezja. W środę jako pierwsi o zwycięstwie Polaków pisali Macedończycy z serwisku ekipa.mk.

- Byłoby wspaniale, gdyby te informacje się potwierdziły. Myślimy, że tak będzie, bo oni mają dobrze zorientowanego Dragana Naczewskiego, który jest szefem sędziów EHF. Jeśli portal ma informację od niego, to pewnie ona się potwierdzi - miał nadzieję Sojkin. I faktycznie, okazuje się, że Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej postawiła na Polskę.

Terminarz

8.04

Chile - Tunezja Polska - Macedonia

9.04

Polska - Chile Macedonia - Tunezja

10.04

Tunezja - Polska Macedonia - Chile

Inne grupy eliminacyjne

W szwedzkim Maloe: Hiszpania, Słowenia, Iran, Szwecja

W duńskim Herning: Dania, Chorwacja, Norwegia, Bahrajn

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zobacz wideo

Pamiętasz te legendarne (i głupie) nagłówki?

Czy Polska awansuje na IO?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.