Piłka ręczna. Wiceprezes ZPRP: O Rio zagramy raczej w Gdańsku niż w Tunezji, ale czekamy na oficjalne potwierdzenie

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio z udziałem Polski, Macedonii, Tunezji i Chile odbędzie się w Gdańsku - twierdzą Macedończycy. - Byłoby wspaniale, gdyby te informacje się potwierdziły. Myślimy, że tak będzie, bo oni mają dobrze zorientowanego Dragana Naczewskiego, który jest szefem sędziów EHF - mówi nam wiceprezes ZPRP, Bogdan Sojkin.

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej gospodarzy trzech turniejów kwalifikacyjnych ma ogłosić w środę albo czwartek. Debatuje nad tym w swojej siedzibie w Bazylei.

Macedoński serwis ekipa.mk poinformował już, że zawody z udziałem Polski, Macedonii, Tunezji i Chile od 8 do 10 kwietnia odbędą się w Gdańsku. - Byłoby wspaniale, gdyby te informacje się potwierdziły, ale jeszcze czekamy, wciąż nie dostaliśmy żadnej wiadomości z IHF - mówi Sojkin.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce obawiał się, że wygrać może kandydatura Tunezji. "Ta opcja została wyraźnie odrzucona" - piszą Macedończycy. - Myślimy, że będzie tak, jak twierdzą. Oni mają dobrze zorientowanego Dragana Naczewskiego, który jest szefem sędziów EHF. Jeśli portal ma informację od niego, to pewnie ta informacja się potwierdzi - mówi Sojkin.

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zobacz wideo
Czy polscy piłkarze ręczni zagrają na igrzyskach w Rio?
Więcej o: