ME piłkarzy ręcznych 2016. Zmiany w polskiej drużynie przed meczem ze Szwecją

Rozgrywający Piotr Masłowski oraz skrzydłowy Robert Orzechowski znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na piątkowy mecz ze Szwecją o siódme miejsce rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy. Spotkanie w Hali Ludowej we Wrocławiu o godz. 16, relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE!

Trener Michael Biegler, dla którego po czwartkowej rezygnacji będzie to ostatnie spotkanie jako szkoleniowca Biało-Czerwonych zdecydował, że skrzydłowy Azotów Puławy Robert Orzechowski zastąpi Rafała Glińskiego, a rozgrywający tego samego klubu Piotr Masłowski - Krzysztofa Lijewskiego.

Na polskim Euro Gliński wystąpił we wszystkich sześciu spotkaniach w sumie grając 103 minuty, zdobył 4 gole na 5 rzutów, miał 3 asysty. Lijewski w drugiej części turnieju zmagał się z kontuzją nadgarstka, zaliczył wszystkie sześć spotkań występując w nich łącznie 195 minut - rzucał 22 razy, zdobył 15 goli, miał 14 asyst.

Dla niespełna 27-letniego Orzechowskiego to już piąta mistrzowska impreza wśród seniorów, rok starszy Masłowski był już na ubiegłorocznym mundialu w Katarze, na którym Polacy zdobyli brązowe medale.

Po środowej porażce z Chorwacją 23:37 Polacy przeprowadzili się z Krakowa do Wrocławia, gdzie w piątek o godz. 16 w Hali Ludowej zmierzą się ze Szwecją w meczu o siódme miejsce mistrzostw Europy. O godz. 18.30 w tym samym miejscu w pojedynku o piątą lokatę zagrają dwaj wielcy przegrani polskiego Euro - Francja i Dania.

W piątek rozegrane zostaną także mecze półfinałowe. W Tauron Arenie Kraków o godz. 18.30 Norwegia zagra z Niemcami, a o godz. 21 - Hiszpania z Chorwacją. Przegrani w niedzielę o godz. 15 także w Krakowie zmierzą się w spotkaniu o brązowy medal, a zwycięzcy o godz. 17.30 w wielkim finale.