ME piłkarzy ręcznych 2016. Polska - Chorwacja 23:37. Oblany egzamin [OCENY]

Po porażce z Chorwacją aż 23:37 najłatwiej byłoby napisać, że zawiedli wszyscy nasi zawodnicy. Oczywiście żaden z nich nie zagrał tak, jak potrafi, ale są tacy, którzy zawiedli mocniej i tacy, którzy mogliby spisać się lepiej, gdyby dostali wsparcie od kolegów.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

BRAMKARZE:

Sławomir Szmal: 3-

Niby tylko 21 proc. skuteczności, niby odbił zaledwie pięć z 24 rzutów, ale i tak długo trzymał wynik. Bez pomocy obrony Chorwaci rzucaliby mu bramki nawet gdyby miał po dwie ręce i nogi.

Piotr Wyszomirski: 2

W bramce 26 minut, trzy obrony na 21 rzutów (14-procentowa skuteczność). W żadnym meczu nie potrafił odciążyć Szmala.

ROZGRYWAJĄCY:

Krzysztof Lijewski: bez oceny

Przez kontuzję nadgarstka na boisku tylko przez 51 sekund, bez oceny.

Michał Szyba: 2+

Zaczął od faulu w ataku, ale w pierwszych minutach sam aż trzy razy tak ustawiał się pod rywali, że oni popełniali ofensywne faule. Skuteczność rzutowa słaba - 3/9. Na pocieszenie i odrobinę wyższą notę pięć asyst.

Rafał Gliński: 3

W pierwszej połowie dwa razy wbiegł na koło i rzucił dwie bramki, miał 100-procentową skuteczność. Trudno oczekiwać cudów od zmiennika.

Bartosz Konitz: bez oceny

Grał zbyt krótko.

Michał Jurecki: 1+

Dramatycznie nieskuteczny, tylko jedna bramka na siedem rzutów. Chorwaci błyskawicznie do niego doskakiwali i potrafili unieszkodliwić. Dwa faule w ataku, tylko trzy asysty. Cień wielkiego lidera, jakim był w poprzednich meczach.

Karol Bielecki: 2

Grał w ruletkę. Trafił cztery z dziewięciu rzutów. Miał aż cztery straty.

Piotr Chrapkowski: 1+

W obronie bezradny, jak nasz cały zespół. A właśnie gra w defensywie jest jego głównym zadaniem.

SKRZYDŁOWI:

Michał Daszek: 4

Wykorzystał wszystkie sytuacje, które miał, zdobył cztery bramki. Niby Manuel Strlek, przeciwko któremu grał, rzucił aż 11 bramek, ale prawie wszystko z kontr i karnych, a z pozycji, na której walczył z Daszkiem - dwie.

Jakub Łucak: bez oceny

Nie zagrał.

Przemysław Krajewski: 3-

Niby niezła skuteczność, bo trzy gole na pięć rzutów, ale wszystkie trafienia z karnych. Nierówny, bo i podrywał się do walki, i momentami przysypiał.

Adam Wiśniewski: 3+

Powalczył, rzucił trzy bramki, notując 100-procentową skuteczność. Ale wszedł wtedy, kiedy było już po sprawie.

OBROTOWI:

Kamil Syprzak: 2+

Wyraźnie zmęczony. Tylko jeden rzut, jedna bramka. Szkoda, że Bartosz Jurecki złapał kontuzję i nie mógł mu pomóc.