Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016. Trener Chorwatów: To był cud, dziękuje Jezusowi [OPINIE]

- Wszystko poszło nam nie tak. Przepraszam kibiców za ten blamaż. To była tragedia pod każdym względem - przyznał Piotr Chrapkowski, rozgrywający reprezentacji Polski po blamażu z Chorwacją.

- Gratulacje dla Chorwacji, wygrali zasłużenie. Dziś nie zawiodła jedynie publiczność. Byliśmy dobrze przygotowani do meczu, wiedzieliśmy, że rywale żyją szybkim kontratakiem. Niestety popełniliśmy zbyt dużo błędów i pozwoliliśmy im się napędzać. Jedynie możemy powiedzieć przepraszam do kibiców, którzy nie zawiedli i wspierali nas do końca. Nawet wygrana z Rosją nie będzie dobrą rehabilitacją - przyznał Rafał Gliński, rozgrywający kadry. - Nasza gra była tragedią. Od pierwszych minut mecz nam się nie układał i nie mieliśmy nic do powiedzenia. W momencie, jak przegrywaliśmy 11-12 bramkami, to chyba większość z nas wiedziała, że nie da się już awansować do półfinału - dodał Bartosz Konitz, rozgrywający kadry.

Tymczasem trener Chorwacji na konferencji prasowej nie wierzył w końcowy gwizdek i długo patrzył na statystyki. - Bardzo trudno było wierzyć w takie zwycięstwo. Nie wiem co się stało. To był prawdziwy cud, który sprawił Jezus Chrystus - przyznał Żeljko Babić, trener Chorwacji.

Ale łomot! A memy po porażce Polaków jednak bawią

Zobacz wideo
Czy polscy piłkarze ręczni zagrają na igrzyskach w Rio?
Więcej o: