ME piłkarzy ręcznych 2016. Doświadczeni sędziowie poprowadzą mecz Polska - Chorwacja

Jedna z najbardziej doświadczonych europejskich par sędziowskich, Duńczycy Martin Gjeding i Mads Hansen, poprowadzi środowy mecz mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Polska - Chorwacja. Jeśli Biało-Czerwoni wygrają w Tauron Arenie Kraków, po raz drugi w historii zagrają w półfinale ME. Początek spotkania o godz. 20.30, relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE!

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDuńczycy na europejskich arenach sędziują już od piętnastu lat - debiutowali w maju 2001 roku. Wielokrotnie prowadzili mecze naszej reprezentacji, zarówno męskiej jak i żeńskiej, a także polskich klubów. Byli m.in. rozjemcami inauguracyjnego pojedynku biało-czerwonych na poprzednich ME, w 2014 roku w Danii, przegranego przez nasz zespół z Serbia 19:20. Niemal dokładnie rok temu w Katarze Duńczycy sędziowali mecz o brązowy medal mistrzostw świata, w którym Polacy pokonali po dogrywce Hiszpanię 29:28. Przed dwoma laty prowadzili też decydującą potyczkę w Final Four Ligi Mistrzów, w którym niemiecki Flensburg-Handewitt pokonał inny zespół z tego kraju THW Kiel 30:28.

Obserwatorem meczu Polska - Chorwacja z ramienia EHF będzie Wiktor Konopliastyj z Ukrainy, a superwizorem wydarzenia - Niemiec Wolfgang Gremmel.

Mecz Polska - Chorwacja rozpocznie się o godz. 20.30. W pozostałych spotkaniach grupy I o godz. 16 Macedonia zmierzy się z Białorusią, a o godz. 18.15 Francja z Norwegią. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE!

Obserwuj @sportpl

Zobacz wideo
Czy Polska reprezentacja wygra mistrzostwa Europy w piłce ręcznej?
Więcej o:
Copyright © Agora SA