ME piłkarzy ręcznych. Ekipa Chorwacji odwiedziła muzeum w Oświęcimiu. Była w szoku

Trzydniową przerwę w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych mają tym razem Chorwaci, środowi rywale Polski w walce o półfinał. W poniedziałek cała ekipa pojechała do Oświęcimia zwiedzić m.in. Muzeum Auschwitz.

Portal 24sata.hr podaje, że Chorwaci by zszokowani tym, co zobaczyli. - Tutaj zamordowano ponad milion ludzi z całej Europy - mówił stacji RTL trener Zeljko Babić cytowany przez 24sata.hr.

- Jesteśmy sportowcami, liczymy na każde kolejne zwycięstwo, a po przegranej jesteśmy smutni. Ale są rzeczy ważniejsze. Po tym wszystkim, co to tu zobaczyłem zrozumiałem, co w życiu ważne jest naprawdę - powiedział kapitan zespołu, świetny rozgrywający Barcelony Mark Kopljar po wizycie w byłym obozie zagłady.

W środę o godz. 20.30 w Tauron Arenie Kraków Chorwacja zagra z Polską na zakończenie rywalizacji w grupie I. Jeśli Biało-Czerwoni wygrają, awansują do półfinału mistrzostw Europy. Chorwaci, by znaleźć się w najlepszej czwórce Starego Kontynentu, muszą najpierw liczyć na porażkę Francji z Norwegią, a potem pokonać Polskę różnicą co najmniej jedenastu bramek.

Zobacz wideo

Łukaszenka się wściekł, Jurecki został gladiatorem [MEMY]

Więcej o: