ME piłkarzy ręcznych 2016. Lijewski kontuzjowany. "Kości są całe, ale ścięgna ponadrywane". Czy zagra z Chorwacją?

- Nie było mowy o rzutach na bramkę, o podawaniu, bo mam kontuzję nadgarstka - mówi Krzysztof Lijewski, który w wygranym 32:27 meczu z Białorusią grał tylko w obronie. Początkowo myśleliśmy, że prawy rozgrywający jest oszczędzany przez uraz kolana, którego nabawił się jeszcze przed spotkaniem z Norwegią. Czy Lijewski zagra z Chorwacją? Relacja na żywo w środę o godz. 20.30 w Sport.pl

Tylko dziewięć minut spędził Lijewski na boisku w spotkaniu z Białorusią. - Ma kontuzję kolana, ale wziął środki przeciwbólowe i postanowił pomóc drużynie. Czapki z głów za to - mówił o Lijewskim drugi trener kadry Jacek Będzikowski, po meczu z Norwegią. Teraz na więcej niż odciążanie Michała Szyby w obronie Lijewskiemu nie pozwoliła kontuzja nadgarstka. - Badania pokazały, że na szczęście kości są całe, ale ścięgna ponadrywane, staw opuchnięty. Nie było mowy o rzutach na bramkę, o podawaniu. Cieszę się, że miałem możliwość zagrać jako zmiennik Michała Szyby i odciążyć go w obronie. Cieszę się, że on zagrał bardzo dobry mecz - mówi nasz podstawowy prawy rozgrywający.

Po pokonaniu Białorusi Polska musi wygrać jeszcze w środę z Chorwacją, by awansować do półfinału ME. Czy w tym spotkaniu Lijewski będzie już mógł zagrać i w obronie, i w ataku. - Jest prawie 48 godzin, mam nadzieję, że to wystarczy, że doktor z fizjoterapeutami zrobią tak dobrą robotę, jak zazwyczaj - mówi zawodnik.

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zobacz wideo

Łukaszenka się wściekł, Jurecki został gladiatorem [MEMY]

źródło: Okazje.info

Czy Polska reprezentacja wygra mistrzostwa Europy w piłce ręcznej?
Więcej o: