ME piłkarzy ręcznych. Norweskie media: "Polska to ogromne wyzwanie"

Jako zdecydowanych faworytów norweska prasa stawia polskich piłkarzy ręcznych w starciu z ich zespołem w sobotnim meczu mistrzostw Europy. Pojedynek o godz. 20.30 w Tauron Arenie Kraków, relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE!

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "To będzie ogromne wyzwanie dla Norwegii rozpracować Sławomira Szmala, Karola Bieleckiego, Krzysztofa Lijewskiego i resztę polskich gwiazd" - pisze dziennik "Verdens Gang". Dziennikarz Jostein Overvik zastrzega zaraz, że "oczywiście nie jest to niemożliwe", ale podkreśla, że dla drużyny trenera Christiana Berge "to sprawdzian ambicji w tworzeniu nowego zespołu".

Autor pisze, że w sobotę w Krakowie zmierzą się "zespół pragnący złota z zaskakującym zwycięzcą grupy B". Tą drugą drużyną jest właśnie Norwegia.

Norweskie media jednym głosem podkreślają rolę 15-tysięcznej publiczności w Tauron Arenie Kraków. Wielkie wrażenie zrobiło też oczywiście zwycięstwo Polski z Francją 31:25 na zakończenie rywalizacji w grupie A.

Z kolei telewizja NRK o szanse Norwegów w starciu z Polską spytała legendarnego chorwackiego rozgrywającego Ivano Balicia. Jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych ostatnich kilkunastu lat na świecie stwierdził, że siłą tej drużyny jest to, że nie mają wielkich gwiazd.

- Norwegia bardzo dobrze gra zespołowo. Podoba mi się ten styl. Myślę, że mają wielką szansę nawet na półfinał. Okaże się to w sobotę. Wygra zespół, który tego dnia da z siebie 100 procent - stwierdził 36-letni Balić cytowany przez serwis internetowy telewizji NRK.

Stacja ta wspomina też, że norwescy piłkarze ręczni na igrzyskach olimpijskich byli ostatnio w 1972 roku, a polskie Euro to ostatnia szansa, by zakwalifikować się do Rio de Janeiro. Ponieważ jednak zespół ten nie awansował do wiosennych turniejów kwalifikacyjnych (zagra w nich m.in. Polska), jedyną szansą na wyjazd na IO jest zdobycie w Polsce mistrzostwa Europy lub zagranie w finale z Francją, która jako mistrz świata ma już zapewniony start w Brazylii.

Obserwuj @sportpl

Zobacz wideo

A Ty, jak kibicujesz szczypiornistom?

Czy Polska zdobędzie mistrzostwo Europy?
Więcej o: